Tag: vezë

Arsyet përse duhet të hani vezë të ziera në mëngjes

25/06/2020

Të ngrënit vezë në mëngjes sjellë një mal me përfitime shëndetësore, falë proteinave dhe yndyrnave të shëndetshme që posedon. 5 arsyet përse duhet të hani ... Read More

Tetë artikuj ushqimorë të cilët përmbajnë më shumë proteina sesa vezët

03/11/2019

Një vezë e zier përmban gjashtë gramë proteina, ndërkaq këta artikuj janë burim edhe më i mirë i kësaj materie Ushqimet me proteinë janë thelbësore ... Read More

Omëletë tajlandeze e gatshme për 90 sekonda: E butë nga brenda, kërcëlluese nga jashtë, ju pushton përnjëherë!

02/10/2019

Një omëletë e shijshme, e shëndetshme, ndryshe nga të tjeratPërbërësit: – 2 vezë; – ½ lugë të vogël lëng limete apo uthull të zakonshme; – ... Read More

Përzierja me vaj ulliri që shpërthen cistet ovariane pa dhimbje

27/07/2019

DYLLË DHE VEZË, RECETA RUSEKjo recetë është shpikur në Rusi dhe atje është shumë popullore. Gjithçka ju duhet janë 400 ml vaj ulliri (ose vaj ... Read More

Si të përballemi me infertilitetin mashkullor?

15/04/2019

Shpesh meshkujt, infertilitetin e vet e përjetojnë si humbje të burrërisë - si pamundësi të fekondimit të qelizës vezë femërore. Përveç kësaj, disa teste për ... Read More

Zgjidhet misteri dhe zbulohet ideatori i llogarisë së vezës në Instagram, që u bë sensacion (Foto/Video)

04/02/2019

Llogaria misterioze e Instagramit me fotografinë e një veze, që arriti të thyej rekordin e bukuroshes Kylie Jenner që kishte më së shumti pëlqime – ... Read More

Sa kohë mund të qëndrojë një vezë e zier pa u konsumuar?

29/01/2019

Ne duam të ziejmë vezë për veten apo familjarët tanë dhe të gjithë pyesim veten: sa kohë mund të qëndrojë një vezë e zier pa ... Read More

Sfidë e re, “thyerja e vezës në kokë”: Moderatorja e RTV Dukagjinit, Nita Brisku e përjeton live në emision këtë ndjesi

15/01/2019

Filloi si shaka, fotografia e një veze bëhet më e pëlqyera në rrjetet sociale të tilla si Instagram. Fotografia e një veze është bërë më ... Read More

KonSoni pretendon se veza që theu rekordin në Instagram është e tyre (Video)

15/01/2019

Mjaftoi që të postohet një fotografi e një veze në Instagram, që ta thyej rekordin botëror të pëlqimeve të cilin që nga viti i kaluar ... Read More

Filloi si shaka, fotografia e një veze bëhet më e pëlqyera në Instagram, thyen rekordin e Kylie Jenner (Foto)

14/01/2019

Fotografia e një veze është bërë më e pëlqyera e të gjitha kohërave në Instagram, duke marrë më shumë se 18.2 milionë pëlqime gjatë të ... Read More