Tag: vijim

Policia i sekuestron makinën Ilda Bejlerit pas aksidentit, ja veprat penale të moderatores

13/02/2020

Në vijim të informacionit të dhënë në lidhje me aksidentin e ndodhur në Bulevardin “Gjergj Fishta”, më datë 12.02.2020, ku ka mbetur e dëmtuar shtetasja ... Read More

Parashikimi i yjeve për sot

17/10/2019

21 Mars – 19 Prill Dashuria: Kjo është një ditë e keqe, por që do përmirësohet në vijim. Do të shtyheni të flisni me të ... Read More

Nga e hëna mot më i freskët dhe me shi

12/05/2019

Java në vijim do të karakterizohet me mot të paqëndrueshëm, me vransira dhe me shi, e kohëpaskohe edhe me zhvillime të shtrëngatave me shi. Kjo, ... Read More

Të shtunën mot i ngrohtë, nga e diela mot me shi në Kosovë

11/05/2019

Fundjava me mot të ngrohtë dhe kthjellime. Të dielën më vonë me shi. Java në vijim me mot më të ftohtë dhe me shi. Ditën ... Read More

KFOR-i zëvendëson shenjat përgjatë vijës kufitare

07/05/2019

Në ditët në vijim, KFOR-i do të vazhdojë t’i zëvendësojë shenjat ekzistuese përgjatë vijës së kufirit administrativ. Në njoftimin e bërë nga KFOR-i, thuhet se  ... Read More

Grabitja në Rinas, merret në pyetje gruaja gjermane e njërit prej grabitësve

25/04/2019

Hetimet për zbardhjen e megagrabitjes në Rinas janë në vijim e sipër. Ndërsa deri më tani janë pesë të arrestuarit që kanë lidhje me ngjarjen, ... Read More

Në Qeveri takim Zaev – Cipras

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T12:40:13+02:00 Në Qeveri në vijim e sipër janë bisedat e kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit grek Aleksis Cipras i cili sot po qëndron për ... Read More

Truqe që çorapet e najlonit kurrë të mos ju shqyhen! (Video)

31/03/2019

Çdo femre kush e di se sa herë i janë shqyer tërësisht çorapet e reja. Në vijim po ju japim disa truke se si t’ju ... Read More

Kthehet moti i ngrohtë – ngritën temperaturat

15/03/2019

Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe ... Read More

Nga e hëna mot më i ftohtë, priten reshje shiu dhe bore

10/03/2019

Java në vijim do të karakterizohet nga depërtimi i fushave të presionit të ulët nga Atlantiku dhe masave të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit.Nën ... Read More

Mot pranveror gjatë pesë ditëve të ardhshme

03/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Java në vijim me mot tipik pranveror, temperaturat në rritje graduale deri në 19C. Pas kalimit të ... Read More

Nesër në Kosovë mot i ngrohtë

27/02/2019

Ditëve në vijim më butë dhe intervale më të gjata me diell, në fundjavë reshje të dobëta shiu. 27.02.2019 – Ditëve të ardhshme vendi ynë ... Read More