Tag: Vijojnë

Ish-luftëtari i UÇK-së detyrohet t’ua ndërpresë fëmijëve shkollimin (Video)

21/05/2019

Fëmijët e familjes Mehmeti nga Shilovica e Komunës së  Vushtrrisë, ka tri vite që nuk po vijojnë mësimin në shkollën e fshatit. Kryefamiljari Fadil Mehmeti ... Read More

21 shqiptarë do garojnë në zgjedhjet lokale të Italisë

20/04/2019

Jo vetëm në Belgjikë e Zvicër, por shqiptarët vijojnë të bëhen aktivë në jetën politike edhe në vendet e tjera. Shqiptaret Eva Meksi dhe Uljana ... Read More

Nepotizmi, Merko punëson vajzën në “Sistemin Kolektor”

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 18:23 Pavarësisht reagimeve në opinion  funksionarët vijojnë t’i punësojnë të afërmit e tyre nëpër institucione e ndërmarrje publike. Së fundmi mësohet ... Read More

“Surpriza” e studentëve për kryeministrin Edi Rama

07/01/2019

Studentët vijojnë protestën tyre para Kryeministrisë në Shqipëri, pas ndërprerjes së përkohshëm për shkak të festave të fundvitit dhe kthimit të tyre në shtëpi. Ata ... Read More

Dita e 10 e protestës së studentëve: Nuk kthehemi në universitet! (Video)

14/12/2018

Studentët vijojnë prej 10 ditësh protestën, tanimë përpara Kryeministrisë. Ndonëse e dinë tanimë qëndrimin e kryeministrit Edi Rama se pa u ulur të dialogojnë nuk ... Read More

Shkollat e famshme japin bursa për nxënës Kosovar

11/12/2018

Imagjino një shkollë ku vijojnë mësimet rreth 200 nxënës që vijnë nga 90 nacionalitete të ndryshme të bashkuar për të promovuar paqe dhe qëndrueshmëri. Të ... Read More

Rama u kërkon dialog studentëve për universitetin

10/12/2018

Ndërsa studentët prej ditësh vijojnë protestën e tyre, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, reagoi këtë të diel, duke kërkuar dialog me ta. Por teksa studentët ... Read More

Presheva në rrezik të bëhet Çamëri e dytë

25/11/2018

Çdo vit në Shkollën “Ibrahim Kelmendi”, në Preshevë ka 100 nxënës më pak që vijojnë mësimin. Ani pse nuk ka shifra të sakta se sa ... Read More

Përshkallëzohet protesta në Tiranë (Video/Foto)

14/11/2018

Banorët e zonës së njohur si ‘Astiri’ në Tiranë vijojnë protestën e tyre prej 11 ditësh. Ata kundërshtojnë shembjen e shtëpive, për shkak të projektit ... Read More

Fëmijët e fshatit Zhazhë prej 10 ditësh pa shkuar në shkollë, Komuna e Zveçanit nuk po ua siguron transportin (Video)

14/11/2018

Ka 10 ditë që nxënësit e ciklit të mesëm të ulët, të fshatit Zhazhë, te Zveqanit nuk po vijojnë mësimin. Kjo pasi prindërit kanë ndaluar ... Read More

Asistentët të domosdoshëm për fëmijët me aftësi të kufizuar

12/11/2018

Mungesa e asistentëve për fëmijët me aftësi të kufizuar që vijojnë mësimet, po vlerësohet se është një mangësi e madhe dhe po ka ndikim që ... Read More

Ngritën temperaturat, sot deri në 33 gradë celsius

20/09/2018

Kthjellimet vijojnë në zonat bregdetare të Shqipërisë, por vranësira kalimtare do ketë në zonat malore kryesisht në ekstremin Verior. Pasditja fuqizon vranësirat në zonat malore ... Read More