Tag: vijon

FSHF vazhdon përgatitjet për rinisjen e sezonit, publikohet kalendari i Superiores për javën e 27-të

25/05/2020

Federata Shqiptare po vijon përgatitjet për rinisjen e sezonit me 3 qershor. Ndërkaq, së fundmi është publikuar dhe orari i javës së 27-të, që do ... Read More

Kur Sadie Berisha bënte bashkë socialistë e demokratë/ Me fëmijët duke pastruar nga liqeni, Lulzim Basha mbjell pemë

21/04/2020

Sadie Berisha që pas divorcit me Shkëlzen Berishën është rikthyer në Suedi, ku dhe vijon jetën me familjen e saj. Megjithatë gjithnjë ajo gjen mënyrën ... Read More

Është 1230-vjeçare, ja si duket pema më e vjetër në botë

02/11/2019

Pisha e lashtë vijon të rritet edhe tani që është në “moshën e pleqërisë”. Studiuesit bëjnë me dije se pema kishte një zhvillim rritjeje në ... Read More

​​Policia vë në shënjestër shoferët që nuk respektojnë semaforin, 150 euro gjobë, 3 muaj ndalim vozitje e 3 pikë negative

25/04/2019

Policia e Kosovës po vijon me aktivitete, që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve. Njësitë ... Read More

Sali Berisha thotë se Edi Ramës i është bërë kontroll special nga policia e Holandës

24/04/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me denoncime në rrjetet sociale. Pak minuta më parë ka publikuar një foto ku shihet kryeministri Edi Rama dhe një tjetër ... Read More

Votimi në rajonin e Pollogut vijon pa pengesa

21/04/2019

Procesi i votimi në rajonin e Pollogut vijon pa probleme, por dalja e qytetarëve në votim mbetet e ulët.   The post Votimi në rajonin ... Read More

Haraçinë, dalje e ulët në votime

21/04/2019

Procesi i votimit në Komunën e Haraçinës vijon në mënyrë të qetë dhe pa pengesa. Megjithatë dalja në votime e qytetarëve mbetet relativisht e ulët. ... Read More

Thethi i pakalueshëm nga bora

14/04/2019

Thethi një nga zonat piktoreske më të njohura në Shqipëri sa i përket turizmit malor, vijon të jetë “mollë e ndaluar” për vizitorët. Ndonëse jemi ... Read More

Rihanna në një film me reperin e njohur, zbulohen detajet

12/04/2019

Këngëtarja nga Barbados, Rihanna po vijon karrierën edhe si aktore ku së fundmi do ta shohim në një film. Përvecse një super këngëtare, ajo do ... Read More

Ademi në Vatikan është takuar me monsinjor Pol Riçard Galager

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:28:33+02:00 Ministri për diasporë, Edmond Ademi, i cili po vijon vizitën zyrtare në Itali dhe Vatikan, sot është takuar me seretarin për marrëdhënie me ... Read More

Policia ndërhyn me ujë dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën para Parlamentit në Tiranë

16/03/2019

Vijon të jetë e tensionuar situata para Parlamentit të Shqipërisë, ku prej orës 12:30 është spostuar turma e protestuesve, pas thirrjes së drejtuesve opozitarë. Policia ... Read More

Facebook, rrjeti social më i përdorur në Shqipëri

25/02/2019

Facebook vijon të mbetet rrjeti social më i përdorur në Shqipëri. Media italiane Il Sole 24 ka publikuar hartën botërore të rrjeteve sociale 2019, e ... Read More