Tag: vikendit

Thaçi del në Gërmi me Rrustem Mustafën-Remin (Foto)

19/05/2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka zgjedhur që një pjesë të ditës së dytë vikendit ta kalojë në Parkun e Gërmisë, bashkë me ish-Komandantin e ... Read More

Të hënën shtojmë më shumë peshë

08/04/2019

Gjatë ditëve të punës fizikisht jemi më aktivë se gjatë vikendit – qoftë të stërvitim apo jo, të shtunën dhe të dielën jemi më të ... Read More

Gjatë fundjavës mot me diell

23/03/2019

Gjatë vikendit vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të ... Read More

Muharremaj: Nga ora 11:00 fillon nënshkrimi i peticionit për shfuqizimin e ligjit për lojërat e fatit

21/03/2019

Pas vrasjeve që tronditën qytetin e Suharekës gjatë vikendit, kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj ka urdhëruar mbylljen e kazinove në këtë komunë. Në një ... Read More

Bali Muharremaj jep urdhër për mbylljen e kazinove në Suharekë

18/03/2019

Pas vrasjeve që tronditën qytetin e Suharekës gjatë vikendit, kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj ka urdhëruar mylljen e kazioneve në këtë komunë. Muharremaj ka ... Read More

Parashikimi i motit, gjatë dy ditëve të vikendit

15/02/2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të vikendit, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm ... Read More

Georgina vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, tregon se në mungesë të Ronaldos kalon kohën me fëmijët

12/01/2019

Një shëtitje në qytet gjatë vikendit, gjithmonë është e mirëpritur dhe këtë mundësi nuk e lëshoi edhe Georgina Rodriguez. Partnerja e Cristiano Ronaldos, tani pasi ... Read More

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell

11/01/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas ... Read More