Tag: Villma

Ruskovska: Vendimi për organizatorët e 27 prillit, në maj

17/04/2019

S A 2019-04-17T15:24:08+02:00 Kryetarja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar, Villma Ruskoska paralajmëroi se aktakuza për organizatorët e hyrjes në Kuvend do të ... Read More

Ruskoska: Pres që organizatorët e “27 prillit” të marrin dënimin e merituar

31/01/2019

31 Janar 2019 / 13:26 Prokurorja Villma Ruskoska ka kërkuar që të shpallen fajtorë të gjithë të 18 të akuzuarit për sulmin në Kuvend më ... Read More

Arratisja e Gruevskit, sot arrijnë incizimet nga Mali i Zi

22/12/2018

22 Dhjetor 2018 / 10:27 Prokurorja Villma Ruskoska gjatë intervistës në  emisionin 360 gradë, ka bërë të ditur se së shpejti Prokuroria do të dalë ... Read More

Arratisja e Gruevskit, Ruskoska: Nesër arrijnë incizimet nga Mali i Zi

21/12/2018

21 Dhjetor 2018 / 22:38 Prokurorja Villma Ruskoska gjatë intervistës në edicionin e sotëm të emisionit 360 gradë në Alsat ka bërë të ditur se ... Read More

Ruskoska: Ligji për amnisti është jopreciz

21/12/2018

21 Dhjetor 2018 / 22:15 Gjatë intervistes në emisionin 360 gradë në Alsat, prokurorja Villma Ruskoska duke e komentuar Ligjin për amnisti theksoi paqartësitë e ... Read More

Ruskovska: Presim që të hyjë në fuqi Ligji për amnisti, procesi për 27 prillin vazhdon

19/12/2018

19 Dhjetor 2018 / 13:00 Prokurorja Villma Ruskovska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit është prononcuar në lidhje me votimin e Ligjit për ... Read More

Ruskoska: Pash fotografinë me Gruevskin, vazhdojmë hetimet

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 11:59 Kreu i Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, Villma Ruskjoska, deklaroi se mbrëmë ka parë fotografinë me Gruevskin në ... Read More

Prokurorja Ruskovska për arsyet shëndetësore lëshon seancën për “27 prillin”

08/11/2018

8 Nëntor 2018 / 12:11 Prokurorja Villma Ruskovska, e shoqëruar nga një polic, ka lëshuar gjyqin për rastin e “27 prill” pasi që nuk ndiheshte ... Read More