Tag: vitesh

Shoqja i nxjerr “të palarat” Adrola Dushit

24/03/2019

Dy modelet e famshme shqiptare, njëkohësisht dhe mikesha të ngushta prej disa vitesh, Adrola Dushi dhe Kristina Bakiu nuk lanë gjë pa thënë për njëra-tjetrën ... Read More

U divorcua pas 22 vitesh martesë, sipo e përjeton divorcin Grida Duma

22/03/2019

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, është divorcuar nga bashkëshorti Ilir Shqina pas 22 vitesh martesë. Sipas dokumentit që bëri xhiron e rrjetit, ishte Grida ajo ... Read More

Gjeloshaj: Bashkimi i partive shqiptare, i zuri të “papërgatitur” një pjesë të votuesve shqiptarë (Video)

21/03/2019

Kryetari i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj ka thënë se pas shumë vitesh Tuzit iu kthye statusi që i është hequr padrejtësisht. Gjeloshaj, në “Debat ... Read More

Braktisja e fshatrave, Tërllabuqi dikur kishte 80 shtëpi – sot ka vetëm 10 (Video)

11/03/2019

Prej 45 vitesh është larguar nga Tërllabuqi i Vushtrrisë, atëherë kur ishte shtatëmbëdhjetë vjeç.  Por, ai asnjëherë nuk i ndali vizitat në vendlindjen e tij. ... Read More

Ray Liotta i kthehet jetës filmike mafioze

28/02/2019

Ylli i “Goodfellas” po i rikthehet botës filmike pas disa vitesh pauze në rrafshin e kinematografisë amerikane. Ray Liotta është duke negociuar kushtet për t’iu ... Read More

Është pensionuar legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre – një prej yjeve më të mëdha të arteve të përziera marciale

26/02/2019

Georges St-Pierre e ka mbyllur librin e tij në UFC pas 17 vitesh karrierë në garën e famshme të arteve të përziera marciale (MMA). Vendimi ... Read More

Samsung prezanton Galaxy Fold, telefonin e tyre të parë të palosshëm (FOTO)

20/02/2019

Pas shumë vitesh spekulimi, Samsung të mërkurën zbuloi telefonin e tyre të parë të palosshëm: Galaxy Fold. Pajisja do të fillojë me çmim prej 1.980 ... Read More

E zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare: Një “shëtitje” në historinë dhe simbolikën e flamurit gjerman

18/02/2019

Para 100 vitesh, tri ngjyra – e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një histori ... Read More

AirPod 2 mund të kenë ngjyrë të zezë metalike (Video)

17/02/2019

Që kur AirPod janë lansuar para tri vitesh, shfrytëzuesit e kanë lutur kompaninë Apple, që t’i sjellë edhe në ngjyra tjera, pos të bardhës. Duket ... Read More

Prefesoresha Arjeta Veliu u kthye në vendin e punës

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 15:44 Që kur u largua na puna, para pesë vitesh, këmba e Arjetës nuk ka shkelur në shkollën ku i mësoi ... Read More

Ramsey letër lamtumirëse tifozëve të Arsenalit: Më keni mirëpritur si adoleshent dhe më keni mbështetur ndër vite

12/02/2019

Aaron Ramsey u ka thënë lamtumirë tifozëve të Arsenalit pas 11 vitesh dhe është duke u përgatitur për kapitullin e ri me Juventusin. Kontrata e ... Read More

Ishulli që u shfaq para katër vitesh në Oqeanin Paqësor, duket se do të qëndrojë përgjithmonë (Foto)

05/02/2019

Shkencëtarët e NASA-s kanë bërë të ditur, se ishulli që u shfaq para katër vitesh në Oqeanin Paqësor, shumë pranë Tongas, nuk duket se do ... Read More