Tag: vitet

Video e shekullit: Kështu shkëputet bebja nga mitra e nënës

18/07/2019

Një video-ilustrim është një nga videot më të shikuara në botë në këto vitet e fundit.Video-ilustrimi tregon se si rrjedhë procesi i lindjes, proces që ... Read More

Femrat që ndalojnë pirjen e alkoolit përmirësojnë shëndetin e tyre mendor

09/07/2019

Rritja e konsumimit të alkoolit është bërë një problem publik vitet e funditShumë gra pinë alkool për t’u relaksuar, për të u ndier më mirë ... Read More

Lindje natyrale apo me prerje cezariane?

07/07/2019

Në 15 vitet e fundit shumë e më shumë shtatzëna vendosin për lindje me prerje cezariane vetëm që ti shmangen dhembjeve dhe lodhjes që ndjekin ... Read More

Fotografitë që tregojnë nëse e keni shikimin në rregull

31/05/2019

Në vitet e fundit ka pasur një fluks të fotove virale që kanë fascinuar mendjen e të tjerëve, duke treguar se edhe pse objektet janë ... Read More

26 vite pritje për një titull në derbi, Partizani gati për festën e madhe!

12/05/2019

13:06 | 12 Maj 2019 13:06 | 12 Maj 2019 90 minuta që vlejnë më shumë se çerek shekulli. 26 vitet pritje të tifozëve të ... Read More

Ndikimi rus për Ballkanin jashtë BE-së

10/05/2019

Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe në Ballkanin ... Read More

O’Connell: Më shqetëson fakti që në dy vitet e fundit nuk ka pasur të dënuar të profilit të lartë për korrupsion

08/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, ka thënë se e shqetëson që në Kosovë në dy vitet e fundit nuk ka pasur dënime për ... Read More

Familja nga Kosova zgjedh shoun televiziv për të falënderuar kuksjanët që i mikpritën gjatë luftës

05/05/2019

Programi televiziv “Dua të të bëj të lumtur” mbrëmjen e të shtunës na riktheu në vitet e luftës së përgjakshme të Kosovës, duke na rikujtuar ... Read More

Apple pothuajse bleu biznesin e Intel me modem për telefona

30/04/2019

Në vitet e fundit, Intel ka prodhuar modeme për telefona, dhe kompania ka furnizuar Apple me modelet e saj. Në të kaluarën, ka pasur lajme ... Read More

Këto janë vitet kur Liverpool do të shpallej kampion me 91 pikë – Standarde joreale nga Man City

27/04/2019

Këto janë vitet kur Liverpool do të shpallej kampion me 91 pikë – Standarde joreale nga Man City Gara për titullin e kampionit në Premierligë ... Read More

Melinda i kërkon falje publike Taynës për ‘diss-in’ kundrejt saj 

25/04/2019

Melinda i ka befasuar të gjithë me reagimin e saj të fundit dhe askush nuk e priste. Në vitet e fundit skena e repit shqiptar ... Read More

Eksportet bujqësore u rritën me 110 milionë euro

15/04/2019

Vlera e produkteve bujqësore të eksportuara, në Shqipëri ka shënuar një trend rritës në 6 vitet e fundit. Nga 50 milionë euro në vitin 2013, ... Read More