Tag: viti

Lajm I mirë: tani mund ta mposhtni diabetin pa hequr dorë nga pastat

01/07/2019

Në  prill të këtij viti, një grup ekspertësh dolën me një raport sipas së cilit, njerëzit që vuajnë nga tipi 2 I diabetit, nuk duhet ... Read More

Nga hudhra tek telefoni, sendet më të çuditshme që u janë gjetur femrave në organin gjenital

31/05/2019

Le t’ju paraqesim një listë të gjërave që nuk duhet të bëni gjatë këtij viti, duke marrë parasysh çmenduritë e 2017-ës, ku femrat bënw eksperimente ... Read More

Hoxhaj me studentët ndërkombëtarë: Pa koordinim SHBA-BE, vështirë të ketë marrëveshje këtë vit

15/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se viti 2019 është një mundësi e madhe për të arritur marrëveshjen me Serbinë por edhe një shans ... Read More

Daka: Gjatë mandatit tim dëshiroj të kemi të paktën një herë zgjedhje të rregullta

12/05/2019

Është kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që nga viti 2010, vit ky kur Kosova i kishte zgjedhjet me pasojat më të mëdha për vendin, ... Read More

Pacientët nga Kukësi me hemodializë trajtohen në Spitalin e Prizrenit

12/05/2019

Katërmbëdhjetë vjet trajtohet me hemodializë. Një vit është trajtuar në Spitalin e Shkodrës. Nga viti 2006, trajtohet në Spitalin e Prizrenit. Imer Memaj nga Kalimashi është ... Read More

Pse Kosova feston Ditën e Evropës? (Video)

09/05/2019

Dita e Evropës është ditë ceremoniale, që shënohet më 9 maj të çdo viti, nga Bashkimi Evropian (BE), në njohje të paqes, prosperitetit dhe unitetit ... Read More

Gjysmë viti i humbur i negociatorëve

09/05/2019

Po bëhet gati gjysmë viti prejse është formuar ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, i cili udhëhiqet nga Fatmir Limaj dhe nga Shpend ... Read More

Ministri Bytyqi: Do të shtohen patrullat policore në shkolla

07/05/2019

Deri në përfundim të këtij viti shkollor do të shtohen patrullat policore në shkolla. Vendimi është marrë sot nga Ministri i Arsimit, Shyqyri Bytyqi në ... Read More

Konsumimi i çajit e rritë jetëgjatësinë

07/05/2019

Tani ju sjellim një prej lajmeve më të mira të këtij viti: një studim e ka konfirmuar se konsumimi i çajit faktikisht mund t’jua shtojë ... Read More

Grupi Shëndetësor Acibadem – zgjidhja më e mirë shëndetësore

07/05/2019

ACIBADEM Healthcare Group ka pësuar zhvillime të shpejta që nga viti 1991 dhe u bë një nga institucionet kryesore në Turqi në kuadër të fushës ... Read More

Vritet një person në Viti për shkak të motiveve pronësore

02/05/2019

Një person në Viti ka ndërruar jetë pas plagëve të marra, pas një përleshje fizike mes dy familjeve. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, ... Read More

Zbulohet se kur Wilder do të luftojë me Joshuan dhe Furyn

30/04/2019

Deontay Wilder planifikon të përballet me Tyson Furyn në fund të këtij viti, para se të ndeshet me Anthony Joshuan në vitin 2020. Kështu ka ... Read More