Tag: vitin

Rrëfimi për Flakën, vajzën e cila si foshnje gjatë luftës tre muaj qëndroi e vetme në spitalin e Prishtinës (Video)

18/05/2019

Flaka Muriqi, u lind në vitin 1999, vetëm shtatë ditë para se NATO të fillonte bombardimet kundër forcave serbe. “Jemi në spitalin rajonal të Pejës, ... Read More

Çifti i njohur kalojnë ditën në Disneyland, paparacët publikojnë fotot

17/05/2019

23:39 | 05/17/2019 Çifti, i cili filloi lidhjen vitin e kaluar, përsëri tregoi se sa të lumtur janë. Jessie J dhe Channing Tatum nuk mund ... Read More

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks (Video)

15/05/2019

``````````````` Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje ... Read More

Lufta në Kosovë, Hajriz Dvorani tregon si iu vranë pesë vëllezër për një ditë

12/05/2019

Deri në vitin 1999 i kishte gjashtë djem. Por, në një ditë të kobshme prilli Idriz Dvoranit nga Tërsteniku i mbeti vetëm një djalë. Më ... Read More

Mosantarësimi në INTERPOL ka ndikuar që Kosova të jetë vend tranzit i armëve

10/05/2019

Republika e Kosovës po vazhdon të ballafaqohet me problematikën e armëve pa leje. Në vitin 2018, nga 32 vrasje, 26 janë me armë zjarri, që ... Read More

Vizatimet e ish-të dënuarve zbulojnë jetën pas hekurave në Egjipt

09/05/2019

Mohamed u arrestua për herë të parë në vitin 2013 në moshën 18 vjeçare ku vuajti pesë vite burg për shkak të përfshirjes së tij ... Read More

Banka Botërore: Shqipëria me rritje të fortë ekonomike

06/05/2019

Në Shqipëri rritja ekonomike arriti 4,2% në vitin 2018 e nxitur nga rritja e prodhimit të energjisë elektrike falë kushteve hidrologjike shumë të favorshme, e ... Read More

Si kishte dështuar shërbimi rus t’i bënte shantazh këtij presidenti përmes disa videove intime?

05/05/2019

Në vitin 1957, shërbimi sekret rus, ‘KGB’ kishte provuar që t’i bënte shantazh presidentit të parë të Indonezisë, Ahmed Sukarno.  Shërbimi sovjetik kishte vendosur kamera ... Read More

Messi ka shënuar gola nga gjuajtjet e lira në vitin 2019 sa Ronaldo në 959 ditët e fundit

03/05/2019

Messi ka shënuar gola nga gjuajtjet e lira në vitin 2019 sa Ronaldo në 959 ditët e fundit Lionel Messi vazhdoi rivalitetin e tij të ... Read More

‘Kokëdhimbje’ për Tuchel, PSG ka marrë këtë vendim për të

01/05/2019

Paris Saint-Germain rinovoi kontratën e Thomas Tuchel deri në vitin 2021, por diçka ka ndodhur dhe ka thyer marrëveshjen mes dy palëve që u nënshkrua ... Read More

Ky është gjarpri më i madh që është kapur nga njerëzit

28/04/2019

Në Paras të Brazilit gjatë punimeve në një godinë në vitin 2016-të, ishte kapur gjarpri më i madh që e kanë parë sytë e njeriut. ... Read More

S10, smartfoni më i mirë i 2019-ës

27/04/2019

Pas pritjes shumë të mirë që ju bë S9-ës vitin e kaluar, Samsung vendosi te nxirrte në treg një smartfon edhe më të fuqishëm për ... Read More