Tag: vitin

Vesa Luma larg burrit: Më mungon Zelanda e Re, mezi pres të kthehem

23/03/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, vitin e kaluar ndërmori një hap shumë të rëndësishëm në jetën e saj.Ajo vendosi që me bashkëshortin, reperin Big ... Read More

“Hamburgeri më bëri legjendë të Belgjikës”

23/03/2019

den Hazard renditet mes lojtarëve më të mirë në botë aktualisht, mirëpo në vitin 2011 ai u bë i famshëm për një veprim aspak normal.Belgjika ... Read More

Vesa Luma e dashuruar me Zelandën e Re: Më mungon shumë ai vend, mezi pres të kthehem atje

23/03/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, vitin e kaluar ndërmori një hap shumë të rëndësishëm në jetën e saj. Ajo vendosi që me bashkëshortin, reperin ... Read More

Rrëfimi për grupin “Marigona”: Në vitet e 90-ta, të këndoje në kasetat e vitit të ri suksesi ishte i garantuar

22/03/2019

Grupi “Marigona” është themeluar në vitin 1991 nga Faton Kurteshi në qytetin e Mitrovicës. Vokalist i grupit është Vullnet Sefaja po ashtu nga Mitrovica. Fatoni dhe Vullneti kanë ardhur ... Read More

Enca dhe Noizy sërish bashkë?!

22/03/2019

Në vitin 2017, Enca dhe Noizy i dhanë fund miqësisë së tyre dhe nuk folën më me njëri-tjetrin.Ky ishte një ndër sherret që bëri shumë ... Read More

Mungesa e deputetëve në seanca, problemi më i madh me të cilin po përballet Kuvendi i Kosovës

19/03/2019

Ngjashëm me vitin paraprak, edhe në pjesën e parë të vitit 2019, vendimmarrja në Kuvendin e Kosovës vazhdon të jetë problematike si pasojë e mungesës ... Read More

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple (VIDEO)

19/03/2019

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet ... Read More

Masar Krasniqi, shqiptari që ndërtoi xhami në Zelandë të Re (Video)

16/03/2019

Në vitin 1950, në moshën 19 vjeçare Masar Krasniqi, emigroi nga Kosova drejt Zelandës së Re, me të vetmin qëllim që në çdo kohë t’i ... Read More

Fituesja e “Eurovisionit”, Netta sfilon me rroba banje

16/03/2019

Këngëtarja e famshme izraelite, Netta Barzilai, u bë e famshme vitin e kaluar teksa u shpall fituese e “Eurovision 2018”. Kënga e saj “Toy” kishte ... Read More

Genc Nuza delegohet nga UEFA, gjykon ndeshjen mes Qipros dhe Gjibraltarit

16/03/2019

Gjyqtari më i mirë në Kosovë për vitin që lamë pas, Genc Nuza do të gjykoj edhe në një ndeshje ndërkombëtare. Shtëpia më e madhe ... Read More

​FIFA rekomandon zgjerimin e Kampionatit Botërorit të Katarit, vendoset në qershor

16/03/2019

Shtëpia e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kampionatit Botëror, që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar. Kampionati Botëror nga 32 ekipe ... Read More

Google ka larguar gjatë vitit të kaluar 2.3 miliardë reklama të këqija (Foto)

15/03/2019

Në një prezantim të zhvilluar së fundmi, Google ka treguar se si në vitin e kaluar, është përkushtuar për eliminim e reklamave të këqija dhe ... Read More