Tag: vitit

Prova të reja për vrasjen e Ivanoviqit, shumë dëshmitarë të intervistuar

18/05/2019

Ngjarja e 16 janarit të vitit të kaluar po vazhdon të sfidojë organet e drejtësisë në Kosovë. Saktësisht në mëngjesin e 16 janarit të 2018-ës, ... Read More

“Na ishte njëherë që kurrë mos qoftë”, ekspozita kushtuar 1133 fëmijëve të vrarë dhe të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë (Video)

16/05/2019

“Më 26 mars të vitit 1999 dikur rreth orës 12:00, kanë ardhur forcat policore te shtëpitë tona, në Suharekë. Na jemi kanë bashkë, fëmija, gratë ... Read More

Viti 1999: Publikohen pamjet kur familjarët marrin trupin e pajetë të Fehmi Aganit të vrarë nga forcat serbe (Video)

14/05/2019

Më 8 maj të vitit 1999, trupi i pajetë i akademikut Fehmi Agani, i vrarë nga forcat serbe, iu dorëzua familjarëve. Familjarë të Aganit, kanë ... Read More

Mourinho tregon si e kishte “burgosur” Messin në vitin 2010 në ndeshjen Inter – Barca

07/05/2019

19:04 | 7 Maj 2019 19:04 | 7 Maj 2019 Jose Mourinho është kthyer të tregojë se si në prill të vitit 2010 kishte arritur ... Read More

Ledri Vula tregon arsyen pse i ka anuluar koncertet

05/05/2019

17:22 | 5 Maj 2019 17:22 | 5 Maj 2019 130 koncerte brenda vitit, kanë shtyer Ledrin të rezervojë kohë edhe për vete. I ftuar ... Read More

17 vite më vonë, gjyqtari i pranon gabimet që i kushtuan Italisë me eliminim nga Kupa e Botës

04/05/2019

11:57 | 4 Maj 2019 11:57 | 4 Maj 2019 Kush e kujton botërorin e vitit 2002, sigurisht që nuk mund të mos e kujtojë ... Read More

PSG detyrohet t’i shesë tre lojtarë menjëherë

30/04/2019

Transferimet e shtrenjta të Neymar dhe Kylian Mbappe në verën e vitit 2017 kanë sjellë telashe të mëdha të PSG, në balancimet e të ardhura. ... Read More

Adelina Tahiri fotografon nga afër trupin në shtrat

29/04/2019

Adelina po mahnit me foto joshëse në Instagram. Adelina Tahiri në gusht të vitit të kaluar u bë nënë për herë të parë, por ajo ... Read More

ZYRTARE: PFA shpall lojtarin e vitit në Premierligë

28/04/2019

Asociacioni Profesional i Futbollit në Angli ka zgjedhur futbollistin e vitit në Premierligë. Asociacioni Profesional i Futbollit ka shpallur Virgil van Dijkun si lojtarin më ... Read More

Real Madrid ‘dridh’ botën e futbollit me dy transferimet e fundit

26/04/2019

Real Madrid po bën plane të mëdha për verën e vitit 2019. Një sezon i dështuar që po lënë pas, ka bërë që ‘Los Blancos’ ... Read More

Ky pritet të jetë transferimi i parë i Arsenalit në verë

25/04/2019

Andre Gomes mund të jetë transferimi i parë i Aresenalit në verën e vitit 2019. Gunners’ janë duke planifikuar të rivalizojnë skuadrën e Evertonit në ... Read More

ZYRTARE: Ky është formacioni i vitit në Premierligë, ka një befasi të madhe

25/04/2019

ZYRTARE: Ky është formacioni i vitit në Premierligë, ka një befasi të madhe Asociacioni Profesional i Futbollit ka zgjedhur formacionin e vitit të Premierligës. Asociacioni ... Read More