Tag: vizitën

Rita Ora thotë se nuk do ta harrojë kurrë vizitën e fundit në Kosovë

17/04/2019

Rita Ora e kujton vizitën e fundit në Kosovë dhe thotë se nuk do ta harroj kurrë. Rita Ora më datën 8 të këtij muaji ... Read More

Ademi në Vatikan është takuar me monsinjor Pol Riçard Galager

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:28:33+02:00 Ministri për diasporë, Edmond Ademi, i cili po vijon vizitën zyrtare në Itali dhe Vatikan, sot është takuar me seretarin për marrëdhënie me ... Read More

Mathew Palmer sot në Shqipëri

08/04/2019

Situata kritike politike në Shqipëri, pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili ... Read More

Palmer përpiqet t’i pajtojë shqiptarët në Tiranë

07/04/2019

Situata kritike politike pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili do të ... Read More

Kryeministri Zoran Zaev filloi vizitën zyrtare në Rumani (video)

28/02/2019

Kyetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut ka filluar sot vizitën zyrtare ne Rumani. Me këtë rast Zaev u prit nga kryeministrja e ... Read More

Presidenti Meta pritet nga Presidenti i Egjiptit, Abdel Fattah El-Sisi

27/02/2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Egjipt duke u pritur me nderimet e veçanta shtetërore nga Presidenti i Republikës Arabe të ... Read More

Presidenti Meta nis vizitën në Mal të Zi, Podgorica ‘vishet’ me flamuj kuqezi (Foto)

21/01/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nis sot vizitën shtetërore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç. Gjatë qëndrimit në ... Read More

Haradinaj: Serbisë nuk i ka mbetur asgjë veç të anëtarësohet në BRSS

17/01/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka komentuar sot vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin në Serbi, duke thënë se në bazë të marrëveshjeve ekonomike ... Read More

Haradinaj për takimin e Ekipit negociator në Bruksel: Hap përpara, por jo kush e di çka

09/01/2019

Në vizitën që e bëri sot në Doganën e Kosovës, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj komentoi edhe takimin e djeshëm të Ekipit negociator me Federica ... Read More

Veseli takoi homologen e tij të Iowa-s, Linda Upmeyer dhe drejtues tjerë të këtij shteti

06/12/2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka nisur vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I shoqëruar edhe nga kryetari i Grupit ... Read More

Thaçi: Nuk ka marrëveshje me Serbinë pa përcaktimin e kufirit

28/11/2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është duke vazhduar vizitën zyrtare në Uashington gjatë së cilës u takua me dy zyrtarë të lartë të administratës së ... Read More

Berisha: Historia e përbashkët e Austrisë dhe Kosovës, një ilaç për procesin e ndërprerë

06/11/2018

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës,  Anton Berisha, duke komentuar vizitën e kancelarit austriak Sebastian Kurz, ka përkujtuar marrëdhëniet tradicionale mes Kosovës ... Read More