Tag: vizitojë

Presidenti Meta viziton sot Tropojën, merr pjesë në Festivalin Mbarëkombëtar të ‘Kcimit të Tropojës’

26/05/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta do të vizitojë sot Tropojën, ku pritet të takohet me autoritetet vendore dhe perfaqesues lokalë. Presidenti Meta do të marrë ... Read More

Veseli viziton vendin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

14/05/2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot në ora 11:30 do të vizitojë lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. Veseli propozoi që ... Read More

Vetëm dy vetë në protestën kundër festimit të Ditës së Evropës

09/05/2019

“Njerëzit shkojnë në hapësirë, unë nuk mund të shkoj në Paris” dhe “Lejomëni të vizitojë shokët e mi të Erasmus+”, ishin pankartat që dy të ... Read More

Osmani do ta vizitojë Entin Shtetëror për Revizion

03/04/2019

S A 2019-04-03T08:08:57+02:00 Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot do ta vizitojë Entin Shtetëror për Revizion. Osmani do të takohet me përfaqësuesit ... Read More

Fillon punën njësia për luftimin e mashtrimeve në Zyrën Kombëtare të Auditimit

19/03/2019

Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett do të vizitojë sot Zyrën Kombëtare të Auditimit të Kosovës (ZKAK) ku do ... Read More

R Kelly po vazhdon me tatëpjetën në karrierën muzikore

04/02/2019

Qyteti i Filadelfias ka miratuar një ligj që i ndalon simbolikisht R. Kellyt ta vizitojë këtë megapolitan të SHBA-ve. Të enjten, më 31 janar, Këshilli ... Read More

Flamuj rus, foto të Putinit dhe mbishkrime ‘Ne jemi vëllezër’ gjithandej në Mitrovicë

17/01/2019

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit Putin, ... Read More

Putin në panik, shkaku i Trumpit: Presidenti i Rusisë viziton Serbinë në janar, me një qëllim të qartë

24/12/2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të vizitojë Serbinë më 17 janar të vitit të ardhshëm, ka bërë të ditur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. ... Read More

Avokati i Popullit do ta vizitojë në burg Sylejman Selimin

03/11/2018

Pas kërkesës së deputetit të AAK-së, Daut Haradinaj, që institucioni i Avokatit të Popullit ta vizitojë në burg ish-komandantin e UÇK-së, Syleman Selimi, pritet që ... Read More

Prokurori i Speciales, Jack Smith viziton Kosovën

30/10/2018

Prokurori i Specializuar, Jack Smith do ta vizitojë Kosovën, ndërsa do të takohet me zyrtarë vendor e ndërkombëtar. Gjatë vizitës, ndër të tjerë ai do ... Read More

Gjashtë pyetje që do të marrin përgjigje në derbin Real Madrid-Atletico Madrid

29/09/2018

Atletico Madrid do ta vizitojë ‘Santiago Bernabeun’ në momentin më të keq të sezonit për Real Madridin, ku disa pyetje do të marrin përgjigje, siç ... Read More

Duka nga Kenti për vizitë në Maqedoni për njëqind vjetorin e Luftës së Parë Botërore

28/09/2018

Madhëria e tij, Duka i Kentit të hënën do të vizitojë Maqedoninë me rastin e aktiviteteve të Mbretërisë së Bashkuar për shënimin e njëqind vjetorit ... Read More