Tag: Vizitorët

Shtëpia Muze e Kadaresë, hapet për publikun

25/05/2019

Qytetarët, por edhe vizitorët e shumtë vendas dhe të huaj, kanë një destinacion më shumë për të vizituar në kryeqytet. Falë projektit të Bashkisë së ... Read More

Ballkoni jashtë ndërtesës së lartë 335 metra, pamje e mahnitshme mbi një pjesë të New Yorkut (Foto)

12/03/2019

Vizitorët e New Yorkut kanë mundësi të shohin pamjet e mahnitshme, të një pjese të qytetit prej ndërtesës së lartë, që përfundon së ndërtuari gjatë ... Read More

Shpëtohet me vështirësi vogëlushja që ra në kanalin e kafazit të pandave (Foto)

11/02/2019

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Sichaun të Kinës, janë vënë në ndihmë të një vogëlusheje, e cila ra pa dashje në kanalin e një ... Read More

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

10/02/2019

Vizitorët shikonin të habitur, derisa një grup majmunësh po iknin prej kafazeve të tyre në kopshtin zoologjik në Belfast të Irlandës. Ata shfrytëzuan një trung ... Read More

Të gjithë të habitur me “zonjën në të kuqe” që po “zvarritet me këmbë e duar” në qendër të Londrës! (Foto)

21/01/2019

Vizitorët në Sheshin e Parlamentit në Londër të shtunën ishin të befasuar për të parë një grua të vetmuar, të veshur me të kuqe dhe ... Read More

Shqipëria i rritë të ardhurat nga turistët për 158 milionë euro

28/12/2018

Të ardhurat nga vizitorët e huaj në Shqipëri në 9 muajt e parë të këtij viti janë rritur me 158 milion euro krahasuar me vitin ... Read More

Parku meksikan ofron eksperiencën e përafërt, me atë që përjetojë emigrantët gjatë kalimit të kufirit (Foto)

18/12/2018

Vizitorët e një parku meksikan, mund të përjetojnë eksperiencën e përafërt, me atë të emigrantëve që e kalojnë ilegalisht kufirin me Shtetet e Bashkuara – ... Read More

Brenda hotelit luksoz ku mund të flini me peshqit (Foto/Video)

02/11/2018

Vizitorët e ishullit Conrad Maldives Rangali kanë mundësinë të ‘flenë’ me peshqit. Kjo për shkak se në vendpushim është hapur vila e parë ndonjëherë nënujore. ... Read More

Balena që kërceu papritmas, lagu vizitorët që ndodheshin në barkë (Video)

08/10/2018

Vizitorët që kishin shkuar në një bregdet të Kosta Rikës për të parë balenat, përjetuan më shumë se që kërkuan, kur një balenë kërceu papritmas ... Read More

Mirëmbajtësin e pakujdesshëm të kopshtit zoologjik, e sulmoi keq një struc (Video)

13/08/2018

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Rusi, panë më shumë se që duhet, kur struci i një kafazi e sulmoi keq mirëmbajtësin që kishte hyrë ... Read More

Thethi mirëpret turistët me eksplorim, gatim, ritëm dhe art

20/07/2018

Turistët dhe vizitorët vendas kjo fundjavë i pret ndryshe në Theth. Përveçse bukurive të mahnitshme të natyrës së egër në majat e thepisura të Bjeshkëve ... Read More

“Ecje në ajër”: Harku gjigant nga xhami, përjashta shkëmbit të lartë 718 metra (Video)

14/06/2018

Vizitorët që shkojnë në pjesën malore të Chongqing të Kinës, mund të përjetojnë të ashtuquajturën “ecje në ajër”, në harkun gjigant që ndodhet përjashta një ... Read More