Tag: vizituar

Arbana Osmanit i soset durimi, shprehet hapur për Eduard Grishajn

28/01/2020

Moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj, kanë vizituar muzeun “Krakowa”, duke ndarë mjaft detaje të dhimbshme nga keqtrajtimi i hebrenjve në kampet naziste. Ndërsa, ... Read More

Pse quhet “Deti i vdekur”?

01/06/2019

Shpesh e keni dëgjuar si emer “Deti i Vdekur”, apo ndoshta edhe e keni vizituar për pushime. Por, a iu ka shkuar mendja ta deshifroni ... Read More

Bahtiri: Gjendja e policit të plagosur është jashtë rrezikut për jetë

28/05/2019

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka vizituar policinë e plagosur gjatë aksionit policorë në veri të Mitrovicës. Bahtiri në një prononcim për Telegrafin ... Read More

Veseli viziton ekspozitën me fotografi të gjenocidit serb – kërkon drejtësi për viktimat

25/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar sot ekspozitën  “Imazhe nga zonat e luftës 1998-1999”, të autorit Izedin Krasniqi ... Read More

Haradinaj: Kosova ka interes të fuqizojë kapacitetet operative të Policisë

16/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka vizituar Policinë e Kosovës. Ai ka thënë Kosova ka interes jetik të përkrah Policinë. “Kosova ka interes të fuqizoj ... Read More

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantojë faktet e krimeve serbe në Kosovë

14/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar ... Read More

Ahmeti në vendin ku është shembur dheu, tregon rreziqet e mundshme

13/05/2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka vizituar vendin ku është shembur dheu në rrugën në rrugën ‘Qamile Jaka’ në kryeqytet, ku ka thënë ... Read More

Zarife Hasanaj shpallet “Dëshmore e atdheut”

09/05/2019

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka pas kthimit nga Letonia, ka vizituar familjen e nëntetares së rënë në krye të detyrës Zarife Hasanaj. Në një njoftim ... Read More

Gashi do ta vizitojë këtë vend për herë të parë

02/05/2019

Gashi ka treguar se këtë javë do të shkojë në një vend të cilin nuk e ka vizituar kurrë. Duke qenë se udhëton shpesh, Gashi ... Read More

Miranda Hashani viziton Nexhmije Pagarushën, ka disa fjalë për të

01/05/2019

Miranda Hashani ka vizituar të madhen, Nexhmije Pagarusha si dhe publikoi disa imazhe nga kjo vizitë. Miranda Hashani ka publikuar disa imazhe në rrjete sociale, ... Read More

Veseli viziton famijen dvorani që për lirinë e Kosovës dha 5 djem

30/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar sot familjen Dvorani në Terstenik të Drenasit në 20 vjetorin e vrasjes ... Read More

Arbëreshët e Kroacisë vizitojnë Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë

27/04/2019

Një grup i arbëreshëve të Kroacisë, përfshirë studentë e nxënës, kanë vizituar Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë. Ata u priten nga Ipeshkvi i Kosovës ... Read More