Tag: vjeç

Veprimet që duhet bërë për të shmangur rrudhat

22/08/2019

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi ... Read More

Keith Richards bën ndryshimin drastik për rikthimin e “Rolling Stones”

27/06/2019

18:45 | 06/27/2019 Keith Richards, 75 vjeç ka bërë ndryshim rë madh në flokë për rikthimin e "Rolling Stones" në skenë. Flokët e tij gri ... Read More

Nga 120 kilogramë në 57, pa shkuar në palestër

25/06/2019

Tina Cotton, tani 45 vjeç, ishte 120 kile, hante të paktën tre pako patatina me djathë dhe qepë në ditë dhe u paralajmërua se pesha ... Read More

12 mënyra për të rënë në peshë pas moshës 40-vjeçare

24/06/2019

Nëse jeni mbi 40 vjeç, mund ta keni vënë re se është më e lehtë për të shtuar në peshë sesa për të humbur.Ndryshimet në ... Read More

Për të qenë të shëndetshëm, fëmijët duhet të ulen më pak dhe të luajnë më shumë

11/06/2019

Fëmijët nën moshën pesë vjeç duhet të kalojnë më pak kohë ulur duke shikuar ekranet, ata duhet të kenë gjumë më të mirë cilësor dhe ... Read More

Dy të burgosur fituan 4 milion funte në ‘Lotarinë Kombëtare’, por nuk ua japin paratë

07/06/2019

Mark Goodram, 36 vjeç, dhe Jon-Ross Watson, 31 vjeç, shkuan në një bend katër-ditor në Londër pas uljes së fitores së tyre. Por kompania e ... Read More

Kush është eurodeputetja Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokolarit?

27/05/2019

Shqiptarët morën një lajm të mirë këtë të hënë. Arba Kokalari, 32 vjeç, shqiptare, u zgjodh si eurodeputete në parlamentin europian. Me një shqipe të ... Read More

Vdes talenti i Interit

21/05/2019

12:50 | 21 Maj 2019 12:50 | 21 Maj 2019 Ish-lojtari i Interit, Maicol Lentini, 15 vjeç, ka vdekur pas një beteje të gjatë me ... Read More

Liburn Aliu i mbijetoi masakrës së Dubravës, thotë se i shpëtoi shumë herë vdekjes (Video)

21/05/2019

Liburn Aliu, ishte vetëm 24 vjeç kur përjetoi ditët më të errëta të masakrës së Dubravës, nga 19-24 maji 1999. Më 17 janar të vitit ... Read More

Elvana Gjata uron Nexhmije Pagarushën për ditëlindjen e saj

07/05/2019

Sot më datë shtatë maj, Nexhmije Pagarusha mbush 86 vjeç, shkruan lajmi.net. Përmes njo postimi në llogarinë e saj në Instagram këngëtarja Elvana Gjata shfrytëzon ... Read More

Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Tiranë

01/05/2019

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtatasit, A.D., 30 vjeç dhe K.Ç., 31 vjeç, për shpërndarje të lëndëve narkotike. Mbi bazën e informacioneve të ... Read More

Profil i “profesorit” të ISIS-it nga Elbasani që ngriti në këmbë Italinë

24/04/2019

“Bledar Ibrahimi ishte një djalë i ri vetëm njëzet vjeç që erdhi nga Shqipëria dhe përfundoi pothuajse rastësisht në Pozzo d’Adda, një qytet me gjashtë ... Read More