Tag: vjeçare

Ky është mjeku më i ri në botë

19/05/2019

Në moshën 11 vjeçare, Ambati përfundoi shkollën e mesme dhe u bë bashkë-autor i një libri mbi SIDA-n. Kur kishte 13 vjeç, ai mbaroi universitetin ... Read More

Gjendet peshku me dhëmbë njeriu

18/05/2019

Maleah Burrows, 31 vjeçare, hasi në peshkun e çuditshëm në brigjet e ishullit St.Simons në Gjeorgji. “Unë fillimisht mendova se ishte një peshk i thjeshtë, ... Read More

Nazim Neziri, 105 vjeçari nga Vitia që ka agjëruar 96 Ramazana (Video)

17/05/2019

Në moshën 8 vjeçare kishte filluar të agjëronte. Këtë vit është Ramazani i 96-të që po e agjëron, madje ka tre muaj që e ka ... Read More

Vizatimet e ish-të dënuarve zbulojnë jetën pas hekurave në Egjipt

09/05/2019

Mohamed u arrestua për herë të parë në vitin 2013 në moshën 18 vjeçare ku vuajti pesë vite burg për shkak të përfshirjes së tij ... Read More

Anxhela Peristeri e kishte menduar moshën 28 vjeçare si ideale për t’u martuar

01/05/2019

Anxhela Peristeri e kishte menduar moshën 28 vjeçare si ideale për t’u martuar Anxhela Peristeri nuk është martuar akoma, por e kishte menduar moshën 28 ... Read More

Rrëfehet Pink: Kam humbur një fëmijë në moshën 17-vjeçare

30/04/2019

Pink ka pranuar se në moshën 17 vjeçare ka kaluar një abort. 39 vjeçarja tregoi se u ndje sikur trupi i ishte “thyer” teksa fliste ... Read More

Nëna e mbyti beben e saj 6-ditëshe dhe e fshehu në tavan

27/04/2019

Nëna 27 vjeçare M.B. nga qyteti i Prizrenit, dyshohet se mbyti foshnjën e saj gjashtë ditëshe të gjinisë mashkullore në shtëpi- ku edhe e kishte ... Read More

Kërcënon një person me armë, arrestohet

20/04/2019

Një person i moshës 32 vjeçare me inicialet F.K. është arrestuar në rrugën ’Shani Hadergjonaj’ në Deçan, pasi i njëjti ka kanosur me armë të ... Read More

Ndërroi jetë Alajdin Demiri

13/04/2019

S A 2019-04-13T10:29:34+02:00 Pas një sëmundje sot në moshën 65 vjeçare ka ndërruar jetë Alajdin Demiri, diplomat, analist politik dhe profesor universitar. Ka ndërruar jetë ... Read More

Britney Spears përfundon në spital psikiatrik

04/04/2019

Britney Spears ka pësuar krizë nervore. Këngëtarja 37 vjeçare, Britney Spears ka përfunduar në një prej spitaleve amerikane të shëndetit mental, transmeton lajmi.net. Burime pranë ... Read More

Bloomberg shkruan për dhunën seksuale gjatë luftës në Kosovë, sjell rrëfimin e njërës prej viktimave

03/04/2019

Një grua 22 vjeçare shtatzënë, shqiptare nga Kosova kishte menduar se veshja e një pelene, si mbulesë, do të maskonte rininë e saj dhe do ... Read More

“Në Itali s’ka drejtësi”, shqiptarja i vë flakën vetes në gjykatën e Riminit

02/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rimini të Italisë, ku një 58 vjeçare me origjinë shqiptare i ka vënë zjarrin vetes në ambientet e ... Read More