Tag: vjeçe

50-vjeçe dhe me një trup të tillë, Claudia Schiffer rrëfen sekretin e bukurisë

22/09/2020

Claudia Schiffer, 50 vjeçe  është e njohur për bukurinë e saj të përsosur dhe fizikun perfekt, ndonëse vitet ikin. Duket se ish-supermodelja gjermane nuk njeh ... Read More

E pabesueshme: Për 18 muaj humbi 89 kilogramë

06/06/2020

Mjekët ia tërhoqën vërejtjen se do të vdesë ose se do të jetë karrocë deri në moshën 45 vjeçe nëse nuk humb kilogramë. Cherill Bleait ... Read More

E mposhti luften me kancerin dhe mësoi se kishte fituar milionat në lotari!

13/11/2019

Lynne Price, 55 vjeçe hapi letrën me rezultatet e analizave, ndërkohë që pak minuta më vonë hyri bashkëshorti David dhe i tha se kanë fituar ... Read More

Mjeku i mbretëreshës Elizabeth jep këshilla për të qenë gjithmonë të rinj

24/09/2019

Mbretëresha Elizabeth e Anglisë është 93 vjeçe, por pavarësisht kësaj merr pjesë ende në një sërë takimesh pune dhe mbledhje qeverie. Është super në formë ... Read More

Kjo është gruaja më e vjetër në botë që bën tatuazh

17/09/2019

Një e moshuar, 94 vjeçe, (Mbretëri e Bashkuar) besohet të jetë gruaja më e vjetër që ka bërë ndonjëherë një tatuazh pasi ka vendosur inicialet e burrit dhe ... Read More

Gruaja e lindur pa krahë bëhet pilotja e parë e licencuar

23/05/2019

Jessica Cox është cerfitifikuar si pilotja e parë pa krahë. Jessica Cox, 36 vjeçe, nga Phoenix, Arizona, lindi pa krahë pasi vuante nga një sindromë ... Read More

Aksidenti në Llaskarcë, numri i viktimave shkon në 16

20/03/2019

20 Mars 2019 / 18:58 Ka ndërruar jetë vajza 19 vjeçe e cila mori lëndime të rënda gjatë aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, afër fshatit ... Read More

Kate Middleton shtatzënë për herë të katërt?

20/03/2019

Kate Middleton, 37 vjeçe, është gruaja e Princit William, 36 vjeç dhe çifti është martuar që nga viti 2011. Ka pasur zëra se Kate është ... Read More

Kendall Jenner nën objektivin e aparatit të Fadil Berishës

24/02/2019

Modelja ka qenë vetëm 14 vjeçe kur ka realizuar setin e parë fotografik dhe ka qenë pikërisht Berisha ai që e ka realizuar Sot Kendall ... Read More

Ndryshimet ligjore, vështirësi në marrjen e lejës së drejtimit

15/09/2018

15 Shtator 2018 / 14:32 Një grup më i madh i të rinjve të moshës 17 vjeçe nga Struga, Ohri dhe rajoni nuk mund të ... Read More