Tag: vjedhur

Burg me kusht dhe gjobë, për hajnin e pulave në Rahovec

24/02/2020

Pasi ka pranuar fajësinë se në dy raste kishte vjedhur gjithsej 13 pula dhe 3 gjela, i akuzuari Edmond Limanaxhiu, është dënuar me burgim me ... Read More

Në Alpe kërkohet hajduti i zileve të lopëve

27/08/2019

Policia austriake në Tirol po kërkon një hajdut misterioz, i cili ka vjedhur zilet nga lopët me javë të tëra ndërsa kullosnin në Alpe. Autoritetet ... Read More

E kapin duke vjedhur, policët i paguajnë ushqimet gruas dhe e lirojnë

10/07/2019

Më 4 korrik në New York, policia ishte njoftuar se një grua kishte vjedhur ushqime. Mirëpo reagimi i policëve duket se befasoi të pranishmit, pasi ... Read More

Vidhen gjësende personale me forcë, në Fushë Kosovë

25/05/2019

Një person ka informuar se persona të panjohur me forcë ka hapur veturën e tij dhe kanë vjedhur një çantë, në të cilën kishte rroba ... Read More

Arrestohen dy femra në Ferizaj, vodhën rroba në një lokal

16/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy femra në Ferizaj, pasi që të njëjtat kanë vjedhur disa rroba në njërin nga lokalet e ... Read More

Hakerët vjedhin 31 milionë dollarë në Bitcoin

09/05/2019

Me vetëm një transaksion të vetëm, hakerët kanë vjedhur gati 31 milionë dollarë në Bitcoins nga një nga kompanitë tregtare më të mëdha të valutës ... Read More

Vjedh stoli e para të gatshme në Rahovec, arrestohet një person

01/05/2019

Një person është arrestuar pasi në shtëpinë e një personi tjetër  ka vjedhur stoli ari dhe para të gatshme. Rasti ka ndodhur të martën rreth ... Read More

Motrat Kardashian vidhnin nëpër dyqanet e Hawaii

09/04/2019

Kim Kardashian dhe Khloe Kardashian duket se paskan dorë (për të vjedhur) kur dalin nëpër dyqane, pavarësisht se janë në gjendje të përballojnë çdo gjë ... Read More

Vjedhje në Skenderaj

28/03/2019

Dy persona kanë raportuar se gjatë natës nga persona të panjohur iu ka vjedhur automjeti i tipit Daimler Benz me targa vendore dhe një viç ... Read More

I vjedhin lopën në vlerë 1 mijë euro

04/03/2019

Një person ka raportuar në polici se gjatë natës persona të panjohur i kanë vjedhur një lopë. Rasti ka ndodhur në rrugën “Edmond Hoxha” në ... Read More

Kapen gjashtë persona duke vjedhur në Aeroportin e Gjakovës

03/03/2019

Një person ka njoftuar policinë se disa persona të panjohur janë duke vjedhur disa drita të ndriçimit të Aeroportit të Gjakovës. Njësia policore ka dalë ... Read More

Strugë, vidhen 7 ditarë nga Shkolla e Mesme “Ibrahim Temo”

28/02/2019

28 Shkurt 2019 / 18:06 Shtatë ditarë janë vjedhur nga Shkolla e Mesme “Ibrahim Temo” në Strugë. Bëhet fjalë për gjashtë ditarë nga paralelet shqipe ... Read More