Tag: vjet

Gwyneth Paltrow për ish-bashkëshortin: Është e shkruar të jemi bashkë

18/01/2019

Gwyneth Paltrow dhe Chris Martin i kishin dhënë fund martesës dy vjet më parë. Ndërkohë, aktorja është martuar përsëri dhe frontmeni i bendit Coldplay filloi ... Read More

Arratiset i dënuari për sulmin ndaj Selës, Vojminovski

16/01/2019

16 Janar 2019 / 16:18 I dënuari me 13 vjet burg për sulmin ndaj kreut të ASH-së Ziadin Sela, Nikolla Vojminovski nuk është gjetur në ... Read More

Margot Robbie zemërohet me fansat

15/01/2019

Margot Robbie ka dy vjet që ka kurorëzuar lidhjes e saj me martesë me Tom Ackerley. Edhe pse e martuar tash e sa kohë, aktorja ... Read More

Bëhen 20 vjet nga masakra e Reçakut

15/01/2019

Sot bëhen 20 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak. Në përkujtim të ... Read More

Dhjetë vende në Tokë të cilat vetëm ata që i kanë parë, besojnë se vërtet ekzistojnë! (Foto)

11/01/2019

Planeti ynë ka pasur miliona vjet për të krijuar kryeveprat e tij, dhe duket se ia ka arritur shumë mirë. Gjithashtu mund të thuhet se ... Read More

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

11/01/2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin ... Read More

J.LO, Ed Sheeran, Keith Urban, Post Malone do të rikrijojnë “68 Comeback Special” në nderim të Elvis Presleyt

10/01/2019

Në ditën që Elvis Presley kishte mbushur 84 vjet, disa yje të Hollivudit do të bashkohen, duke e nderuar me rikrijimin e “68 Comeback Special”. ... Read More

Veturën, që ia vodhën në Vushtrri, e gjen në Gjermani

09/01/2019

Qytetari Burim Hasani ka arritur ta gjejë veturën e tij dy vjet pasi ia kanë vjedhur. Hasanit vetura i ishte vjedhur në Vushtrri, ndërsa atë ... Read More

Çështja e të pagjeturve, pika e parë që do të diskutohet me Serbinë

30/12/2018

Po bëhen 20 vjet nga përfundimi i luftës në Kosovë, kurse Serbia ende nuk tregon lokacionet e shqiptarëve të zhdukur. Tash e dy dekada, familjarët ... Read More

Lindoni kujton me mall babain, Agron Berishën

30/12/2018

Agron Berisha ishte një prej këngëtarëve të njohur. Kanë kaluar plot 16 vjet që prej se ai ka ndërruar jetë. Megjithatë, vendin e tij në ... Read More

Pinë çaj me dy iranianë me kallashnikovë dhe kamping në një zonë lufte – të përjetosh një udhëtim plot sfida nga Londra në Siberi me një veturë 1000 dollarëshe (Foto)

28/12/2018

Rosanna Laurence nuk kishte vozitur veturë që kur ajo kaloi testin e saj tre vjet më parë dhe kishte harruar se çfarë bëjnë pedalet. Ndoshta ... Read More

Rihanna konfirmon albumin e ri për vitin 2019

28/12/2018

Pothuajse tri vjet nga albumi i saj i fundit, duket se pritja ka marrë fund. Rihanna do të lansojë albumin e saj të nëntë në ... Read More