Tag: vjetorin

Haradinaj kujton 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Yll Morina

15/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Yll Morina. “Vlerat më unike të luftëtarit shqiptar i gjejmë në figurën ... Read More

Zaev kërkon falje për gabimin e tij gjatë fjalimit për Holokaustin

11/03/2019

11 Mars 2019 / 23:34 Sot Komuniteti Hebraik shënoi 76 vjetorin e deportimi dhe Holokaustit të 7 144 hebrenjve që jetonin në vend. Kryeministri Zoran ... Read More

Shënohet 76 vjetori i deportimit të hebrenjve

11/03/2019

11 Mars 2019 / 18:41 Sot Komuniteti Hebraik shënoi 76 vjetorin e deportimi dhe Holokaustit të 7 144 hebrenjve që jetonin në vend. Në shënim ... Read More

Sejdiu: Në 21 vjetorin e ‘Epopesë së UÇK-së’, iku njeriu që iu mbushën sytë lot kur ia prezantova tmerrin ndaj familjes Jashari

06/03/2019

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu në 21 vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”, ka thënë se familja Jashari është shembull unikal dhe i pa përsëritshëm në ... Read More

Limaj: Prekazi duhet të na kujtojë se lirinë e kemi falë sakrificës së familjes Jashari

06/03/2019

Nderime tek varrezat e familjes Jashari në 21 vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”, ka bërë edhe partia Nisma Socialdemokrate. Kryetari i kësaj partie, njëherësh zëvendëskryeministër ... Read More

Kastrati: FSK-ja e ka detyrë t’i mbrojë kufijtë e vendit, mund të ndërhyjë edhe në veri (Video)

05/03/2019

Në 21 vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për herë të parë Forca e Sigurisë së Kosovës ka parakaluar si Ushtri e Kosovës. ... Read More

Dukagjin Lipa mbush 50 vjet, Dua me mesazh emocional: Ti je drita e jetës sonë

05/03/2019

3 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Dukagjin Lipa gjatë ditës së djeshme ka festuar 50 vjetorin e lindjes. Këngëtari i njohur shqiptar ka ... Read More

​Limaj: Nuk do të lejojmë me hap çështjen e statusit dhe integritetit të Kosovës

28/02/2019

Nisma Socialdemokrate sot ka shënuar 5 vjetorin e themelimit, ku kryetari i këtij subjekti politik, Fatmir Limaj tha se asnjëherë nuk ka me nënshkruar asgjë ... Read More

Kurti kujton ish-aktivistin Astrit Dehari

26/02/2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka kujtuar Astrit Deharin, në 29 vjetorin e lindjes. Kurti me anë të një postimi të tij në ... Read More

Institucionet e vendit në pushim, vazhdojnë festën edhe sot

18/02/2019

Kosova dje ka festuar 11 vjetorin e pavarësisë të shpallur në shkurt të 2008-ës. Anë e mbanë Kosovës dje kishte festë, qytetarë të shumtë kishin ... Read More

Ambasadorët e Kosovës, falënderojnë shtetet që kanë mbështetur vendin tonë (Video)

17/02/2019

Kosova feston 11 vjetorin e Pavarësisë. Për nder të kësaj dite, ambasadorët kosovarë nëpër shtetet e botës, përmes një video të përbashkët kanë falënderuar partneritetin ... Read More

Njëmbëdhjetë vjetori i Pavarësisë shënohet edhe në Strasburg

17/02/2019

Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Strasburg shënon 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës kanë marrë pjesë ambasadorë ... Read More