Tag: vjetra

Gjendet perla më e vjetër në botë

22/10/2019

Një perlë 8.000-vjeçare, për të cilën arkeologët thonë se është më e vjetra në botë është gjendur në Abu Dhabi, sipas autoriteteve atje është dëshmi ... Read More

E pabesueshme: Lind gruaja më e vjetër në botë, kjo është mosha e saj

16/10/2019

Një grua në Indi po konsiderohet si më e vjetra në botë që ka lindur fëmijë ndonjëherë. Mosha në të cilën lindi pensionerja, identiteti i ... Read More

Uji i orizit, zgjidhja për flokët e dëmtuara

28/08/2019

Uji i orizit është një nga sekretet më të vjetra aziatike, për mirëmbajtjen e flokëve. Sipas ekspertëve të bukurisë uji, që përdoret për përgatitjen e ... Read More

Janë hapur për publikun dy piramidat më të vjetra egjiptiane

15/07/2019

Egjipti i ka hapur për herë të parë për publik, dy piramidat më të vjetra, në mënyrë që të mbledhë sa më shumë turistë. Ministri ... Read More

Ndotja e ajrit rrit rrezikun për sëmundje vdekjeprurëse

09/07/2019

Ajri i ndotur i bën mushkëritë tona më të vjetra për dy vjet dhe rritë rrezikun për sëmundje vdekjeprurëse të mushkërive, thonë shkencëtarët.Një studim ka ... Read More

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89

28/04/2019

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89 Brendi i njohur botëror, Adidas, është duke menduar që të rikthejë fanellat e ... Read More

Publikohen për herë të parë foto nga fëmijëria e Meghan Markle

17/04/2019

Janë publikuar foto të vjetra të Meghan Markle. Është hera e parë që në media dhe jo vetëm po publikohen foto të dukeshës së Sussexit, ... Read More

Zbulohen vazot e lashta kineze, me lëngun që besohej se sillte përjetësinë (Foto)

05/03/2019

Arkeologët kanë gjetur në Kinë, vazot e vjetra rreth 2,000 vjet, të mbushura me lëngun që besohet se sillte përjetësinë dhe i bënte njerëzit e ... Read More

Muzeu danez heq figurën prej dyllit të Michael Jacksonit

12/02/2019

Një ndër qendrat të vjetra tregtare në Danimarkë që në gjirin e vetë ka shumë figura prej dylli ka marrë një vendim interesant. Menaxhementi ka ... Read More

Gjetja e verërave prehistorike në shpellë habit shkencëtarët (Foto)

19/01/2019

Të gjithë e dinë se disa verëra sa më të vjetra të jenë, aq më të mira janë, por të paktë janë ata që do ... Read More

Skandaloze: Liria i ofroj legjendës së ekipit rrogë 150 euro për angazhim si trajner

12/01/2019

Liria konsiderohet si një ndër klubet më të vjetra dhe të respektuara në Kosovë. Por, duket se kryesia aktuale nuk po di të vlerësoj figurat ... Read More

(VIDEO) EKSPOZITË E VETURAVE TË VJETRA, NUK KURSEJNË VETËN PËR PASIONIN E TYRE

29/09/2018

Pasioni për veturat e vjetra për disa njerëz nuk përfundon asnjëherë. Veturat e vjetra të cilat i kanë riparuar dhe i kanë mirëmbajtur, sot i ... Read More