Tag: vlen

Lamtumirë Man Utd, Sanchez transferohet në Serie A

25/04/2019

Një kontakt i topit që vlen mijëra euro, kjo është përmbledhja përfekte e sezonit të Alexis Sanchez te Manchester United. Ylli kilian, u paraqit vetëm ... Read More

Shaqiri, ‘maniak’ i makinave luksoze, shikojeni koleksionin e tij që vlen mbi 1 milion euro

24/04/2019

Shaqiri, maniak i makinave luksoze, shikojeni koleksionin e tij që vlen mbi 1 milion euro Xherdan Shaqiri nuk po kalon momente të mira te Liverpool, ... Read More

Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

15/04/2019

Microsoft Internet Explorer ka krijuar një reputacion të keq për sigurinë dhe kjo vlen edhe sot e kësaj dite. Një zbulim i fundit nga hulumtuesit ... Read More

Dashuria: Joshja është gjithmonë arma fituese

26/03/2019

Shumë e rafinuar, është një art ku çdo lojë vlen nëse përdoret si duhet: zbuloni më shumë! Bukuria nuk është gjithçka: ajo që lë shenjën ... Read More

Një tjetër El Clasico, një tjetër fitore nga Barcelona: Katalunasit në rrugë të mirë për të mbrojtur titullin në La Liga

02/03/2019

Të fitosh në Santiago Bernabeu nuk është diçka e lehtë, por kjo nuk vlen për Barcelonën. Katalunasit të mërkurën fituan me rezultat 0-3 dhe eliminuan ... Read More

Me ndihmën e këtij truku do të kurseni mjaft para në karburant, ndërkaq vetura juaj do të lëvizë më shpejt se deri tani

29/01/2019

Në kohën kur çmimet e karburantit janë tepër të larta dhe shoferët vazhdimisht ankohen, ia vlen ky truk për të kursyer para Ekzistojnë shumë propozime ... Read More

Viti ku u pensionuan katër legjenda të futbollit kosovar

01/01/2019

Çdo fillim e ka edhe fundin e tij. E kjo vlen edhe për futbollistët, të cilëve dikur u vjen koha të pensionohen. Në vitin 2018 ... Read More

Eneda lanson klipin e këngës “Nuk ia vlen”

26/12/2018

Eneda Tarifa e ka publikuar këngën më të re që titullohet “Nuk ia vlen” dhe është shoqëruar me videoklip. Tekstin e kësaj kënge e ka ... Read More

Korenica: Për fitore në Prizren, Prishtina ‘lufton’ për të dy trofetë

07/12/2018

Liria do ta pres Prishtinën të shtunën në ndeshjen që vlen kalimin në çerekfinalen e Kupës. Prishtina nuk do të ketë aspak të lehtë kundër ... Read More

Formacioni i javës së XI-të në IPKO Superligë – Fjalën kryesore futbollistët e Gjilanit, vlerësohen edhe ata të Drenicës dhe Ballkanit

23/10/2018

Java e XI ka sjell disa rezultatet interesante, ku vlen të ceket fitorja e Gjilanit ndaj Feronikelit (1-0). Lojtarët e këtij klubin janë vlerësuar më ... Read More

Çfarë profile fotografish joshin meshkujt dhe çfarë porosish marrin?

05/10/2018

Buzëqeshja nuk kushton asgjë, mirëpo vlen shumë, aq më parë kur është fjala për vlerësime pozitive të joshësit potencial. Çfarë fotografish joshin meshkujt dhe çfarë ... Read More

Bayern – Ajax: Formacionet e mundshme, sulmi në shpatullat e Lewas

02/10/2018

Reflektorët për ndeshjet e Ligës së Kampionëve janë rindezur. Një nga ndeshjet që ia vlen të përmendet është ajo mes Bayern Munichut dhe Ajaxit në ... Read More