Tag: vlerat

Kura e fuqishme me thana kundër problemeve me diabetin

13/10/2020

Vlerat e thanave për diabetikët qendrojnë në aftësinë e tyre për të ulur nivelin e sheqerit në gjak dhe për ta mbajtur atë nën kontroll. ... Read More

Kura natyrale me rigon të kuq për pastrimin e rrugëve të frymëmarrjes

11/04/2020

Vlerat e Famshme Mjekësore nga Rigoni i Kuq Rigoni i kuq është me famë si rigoni më i rrallë dhe me aftësi të mrekullueshme. Karakteristika ... Read More

Tri kombinime ushqimesh për shëndet perfekt

13/09/2019

Të njohësh vlerat ushqyese të ushqimeve është diçka shumë pozitive, por akoma më mirë do të ishte të zbulonim se si sillen ato në kombinimet ... Read More

Pini vetëm 2 gota hirrë në ditë, bën mrekulli me trupin tuaj

29/07/2019

Keni dëgjuar ndonjëherë për hirrën? Ndoshta emrin nuk e ka aq të bukur sa ç’ka vlerat kurative që mbart aq sa njerëzit e krahasojnë me ... Read More

Përfundimisht, a ju dobëson çaji i gjelbër?

24/06/2019

Për vite me radhë besohet se çaji jeshil ju dobëson. Vlerat e tij ushqyese ndikojnë në shkrirjen e dhjamit dhe ju mund të shpëtoni nga ... Read More

Përse kërpudhat nuk bën t’ia japim fëmijëve: Dëmi ia kalon dobisë!

23/05/2019

Dëmin momental për shkak të përdorimit nuk e kompenson dobia, as vlerat nutritive të cilat i kanë kërpudhat Këshilla është që nga ushqimi plotësisht të ... Read More

Futni arrat në ujë para konsumimit të tyre, përfitimet janë të paimagjinueshme

19/05/2019

Studimet e ndryshme kanë treguar se mënyra më e mirë për të marrë 100% vlerat e tyre ushqyese është duke i futur paraprakisht për 8 ... Read More

Dobitë shëndetësore të lëvozhgës së vezës

20/04/2019

Zakonisht flasim për vlerat e vezës, por lëvozhgën e saj çdoherë e hudhim në kosh. Por, duhet të dini se edhe lëvozhgët mund të shpërbejnë ... Read More

‘CIES’: Këta janë 10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë

10/04/2019

Observatori i futbollit “CIES” kanë zbuluar stadiumin e fundit për vlerat e lojtarëve të Premierligës. Sipas CIES, sulmuesi i Tottenham dhe Kombëtares së Anglisë, Harry ... Read More

Ismail Kadare dhe intelektualë të shuqar botërorë, alarmojnë: Evropa po shpërbëhet para syve tanë

26/01/2019

Vlerat intelektuale në Evropë po përballen me një sfidë që nuk është parë që nga vitet 1930”, thonë disa nga intelektualët më të spikatur nga ... Read More

Rumania kërkon nga Kosova dhe Serbia të abstentojnë nga veprimet që minojnë arritjen e marrëveshjes

22/01/2019

Rumania mbështet dialogun dhe domosdoshmërinë e sigurimit të një marrëveshje më përputhje me vlerat themelore të BE-së, tha shefi i zyrës ndërlidhëse të Rumanisë në ... Read More

Xherdan Shaqirit iu është rritur vlera për 40 milionë euro nga vera

22/01/2019

Observatori i Futbollit (CIES), i ka publikuar të dhënat e fundit në lidhje me vlerat e disa lojtarëve, ku vlerësohet edhe transferimi i Xherdan Shaqirit. ... Read More