Tag: vlerë

Rriten aksionet e Microsoft për 48 %

17/11/2019

Bezos i dha fund garës 24-vjeçare të Gates si njeriu më i pasur në 2018 me një vlerë neto prej 160 miliardë dollarë. Sipas CNN ... Read More

Man Utd i cakton çmimin Smallingut

31/10/2019

15:57 | 10/31/2019 Roma raportohet se ka paraqitur ofertën e tyre të parë në vlerë prej 10 milionë euro për mbrojtësin Chris Smalling, me Manchester ... Read More

Grabitet diamanti 50 karatësh, me vlerë 1,6 milionë euro

25/10/2019

Policia japoneze është vënë në ndjekje të një diamanti 50 karatësh, me vlerë 1,6 milionë euro, i grabitur në një argjendari në Yokohama. “Diamanti i ... Read More

Zbulohet anija e mbytur, që mbart thesarin prej ari të nazistëve

27/06/2019

Një arkë që konsiderohet të jetë thesar i humbur nazist, me vlerë 111 mijë eurosh, është gjetur në thellësinë e një anije të fundosur gjermane. ... Read More

8 përfitimet shëndetësore nga peshku

03/06/2019

Mësoni se cilat janë ato përfitime Peshku është një ushqim i shëndetshëm me vlerë të ulët të yndyrave të ngopura, me vlerë të lartë proteinash, ... Read More

Itali, kapet hashash me vlerë 50 milionë euro në një varkë

18/05/2019

Një varkë me 5.4 ton hashash është kapur në Kanalin e Sicilisë. Droga raportohet se ka një vlerë rreth 50 milionë euro. Kontrolli i anijes ... Read More

Shqiptari gjen çekun me gjysmë milioni dollarë, ja çka bëri me të

11/05/2019

Një grua kishte harruar cekun në vlerë afër gjysmë milioni dollarë, dhe Markaj përderisa pastronte tavolinën, e kishte gjetur këtë çek. Sipas Daily News, ai ... Read More

I sheh ëndërr numrat e lotarisë, i ndodh e papritura 64-vjeçares

04/05/2019

Një grua e moshuar, e cila fitoi lotarinë në vlerë prej 101.600 dollarësh, pretendon se i përdori numrat e saj të fatit, të cilët i ... Read More

Fitore minimale, por shumë e rëndësishme për Tottenhamin

23/04/2019

Tottenham Hotspur ka realizuar një fitore me shumë vlerë në stadiumin e ri, duke e mposhtur Brightonin me rezultat 1:0. Është dashur të pritet minuta ... Read More

Fazliu: S’kemi kompetenca për të kontrolluar Merkon

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T15:42:53+02:00 Blerjen e makinës luksoze nga Komuna e Strugës me vlerë prej 67 mijë euro, Ministri i Pushtetit Lokal, Suheil Fazliu e vlerësoi si ... Read More

Recetë unike për rinim: Freskoni çdo qelizë në trupin tuaj!

14/04/2019

Arrat e mbira kanë 1000 herë vlerë më të madhe se arrat e zakonshme Të gjithë me siguri keni dëgjuar për grurin e mbirë dhe ... Read More

1 milion euro donacion për MPB-në, nga Republika Çeke

09/04/2019

S A 2019-04-09T11:32:25+02:00 Ministria e Brendshme mori ndihmë financiare nga Republika Çeke në vlerë prej një milion euro. Donacioni do të përdoret për të forcuar ... Read More