Tag: vlerëson

Ushqimi i ndotur shkakton mbi 200 sëmundje

09/06/2019

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) vlerëson se ushqimet e ndotura janë përgjegjëse për më shumë se 200 sëmundje, nga diarretë infektive deri në disa forma ... Read More

Nga ushqimi i ndotur shkaktohen mbi 200 sëmundje

09/06/2019

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) vlerëson se ushqimet e ndotura janë përgjegjëse për më shumë se 200 sëmundje, nga diarretë infektive deri në disa forma ... Read More

Gabimet që po bëni gjatë larjes së dhëmbëve, po ua dëmtojnë mishin

21/05/2019

Larja e dhëmbëve është një proces që secili nga e ne e vlerëson të atillë që duhet të kryhet shpejt e shpejt. Shumë njerëz përdorin ... Read More

Allegri vlerëson lart Ronaldon pas golit të 600-të: Është e rëndësishme të kemi dikë si ai

28/04/2019

Allegri vlerëson lart Ronaldon pas golit të 600-të: Është e rëndësishme të kemi dikë si ai Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, është kujdesur që të ... Read More

Pacolli iu bën thirrje shqiptarëve të bashkohen në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

22/04/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se e vlerëson zhvillimin e qetë të procesit zgjedhor presidencial në Maqedoninë e Veriut. ... Read More

S4MM e quan ‘legjendë’ reperin e njohur shqiptar

15/04/2019

S4MM ka treguar se kë prej reperëve të estradës sonë e vlerëson më shumë për muzikën që bën. S4MM është ndër artistt më të pëlqeyer ... Read More

Ambasadori suedez: PSP të bëhet pjesë e sistemit juridik

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:20:21+02:00 Qeveria suedeze lartë e vlerëson punën e Prokurorisë Speciale Publike. Vazhdimi i hetimeve të deritanishme, akuzat dhe rastet duhet të sigurohen, ka transmetuar ... Read More

Dita Ndërkombëtare e ndërgjegjësimit ndaj minave

04/04/2019

​Sot është Dita Ndërkombëtare për Ndërgjegjësimin ndaj minave. OKB-ja vlerëson se deri në 20 mijë njerëz humbin jetën, ose gjymtohen çdo vit nga minat tokësore ... Read More

BB: Paga minimale, do godasë industrinë e tekstilit

02/04/2019

S A 2019-04-02T14:56:19+02:00 Banka Botërore vlerëson se rritja e pagës minimale do të ketë ndikim negativ ndaj industrisë së tekstilit. Sipas tyre, edhe pse borxhi ... Read More

AKR: Kemi të drejtën kushtetuese të kemi anëtarin tonë në KQZ

27/03/2019

Aleanca Kosova e Re vlerëson se vonesat e deritanishme për emërimin e anëtarëve të KQZ-së nga ana e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi kanë qenë ... Read More

RTL-i gjerman: Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit

13/03/2019

Televizioni gjerman RTL i ka dedikuar një shkrim në uebsajtin e saj turizmit shqiptar, të cilin e vlerëson si një bukuri të pazbuluar. Teksa vë ... Read More

Ziber: Pak rëndësi ka sjellja e Ivanov, rëndësi t’i kushtohet konsensusit me opozitën

12/03/2019

12 Mars 2019 / 13:55 Ish deputeti Naser Ziberi vlerëson se mos dekretimi i ligjeve nga presidenti Gjorgje Ivanov ka qenë dhe mbetet praktikë e ... Read More