Tag: vlerësuar

Ky është mendimi i sulmuesit Immobile për Vedat Muriqin

20/10/2020

Sulmuesi italian i Lazios, Ciro Immobile, e ka vlerësuar lart sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Immobile ka thënë se Muriqi mund të kontribuojë ... Read More

Shqiptarja triumfon në Kanada, shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit

02/08/2020

Artistja dhe producentja Shqiptare në Kanada, Ana Golja, është vlerësuar në festivalin e filmit “Lavazza Film Festival” për filmin The Cuban.Golja nëpërmjet një postimi në ... Read More

Udhëzimi i OBSH: Si të ushqeheni shëndetshëm në periudhën e karantinës

30/03/2020

Duke e vlerësuar stilin e jetesës si një mjet të fortë të luftës anti covid, Organizata Botërore Shëndetësisë (OBSH) nxori një udhëzues se si njerëzit ... Read More

Ja arsyet pse duhet të konsumoni përditë bajame

18/12/2019

Bajamet janë një frut që është vlerësuar shumë në periudhën e fundit për karakteristikat pozitive që ka.Dhe që janë shumë të mira për shëndetin. Natyrisht ... Read More

A e vlerësoni mjaftueshëm të dashurën… ja çfarë e shtyn një femër drejt tradhtisë!

14/11/2019

Një femër tradhëton kur nuk ndihet e vlerësuar nga mashkulli që ka në krah. Dëshira për ta gjetur vlerësimin diku tjetër e bën një femër ... Read More

Shqiptarët, më dembelët e Evropës, 80% nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik

23/10/2019

Për të vlerësuar nivelin e ushtrimeve aerobike gjatë një jave të zakonshme, të anketuarit shqiptarë u pyetën: Në një javë normale, a bëni aktivitete të ... Read More

Jeni vetë apo keni shoqen shtatzënë, mjeku i ndalon rreptësisht këto ushqime

26/09/2019

Të sillni në jetë një foshnjë, është një arsye e mirë për të vlerësuar edhe mënyrën tuaj të jetesësTanimë do të ushqeheni për dy veta ... Read More

Unaza më e shtrenjtë në botë me 7.777 diamante, çmimi marramendës

16/08/2019

Një unazë rekord-thyese përmban 7.777 diamante dhe që është vlerësuar me çmim prej 4.4 milionë dollar. “Lakshikaa Jewels” nga Mumbai, India, kanë krijuar këtë unazë ... Read More

Flokëkuqët janë të veçantë, këto janë arsyet!

28/06/2019

Është vlerësuar se në mbarë botën ka vetëm 1/2% të individëve me flokë të zjarrtë të kuq. Një gjë e rrallë, e cila është kryesisht ... Read More

Diagnostikimi i infertilitetit femëror

25/06/2019

Për ta vlerësuar pjellorinë e femrës, mjeku i ka në disopozicion disa mënyra. • Vlerësimi i ovulimit – gratë me cikle menstruale të parregullta apo ... Read More

Lista Serbe akuzon opozitën serbe se planet e tyre janë rrenë e mashtrime

25/05/2019

Lista serbe ka vlerësuar sot, në prag të mbledhjes së Kuvendit të Serbisë për Kosovën të hënën, më 27 maj, se liderët opozitarë të Serbisë ... Read More

Thaçi para nisjes për në Samitin e Berlinit: Nuk do të lejojmë sovranitet të dyfishtë në Kosovë

28/04/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar sot se samiti i Berlinit do të jetë një mundësi e mirë për hapjen e perspektivës për ... Read More