Tag: Vlorës

Atentat ndaj dy të rinjve në Vlorë, humb jetën 22 vjeçari

27/05/2019

Qyteti i Vlorës është tronditur rreth orës 01:10 të mëngjesit, ku një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është plagosur pasi janë qëlluar ... Read More

Burgoset 16-vjeçari që shantazoi me sms të renë në Berat

09/05/2019

  Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 16-vjeçarin me iniciale D.K., pasi shantazhoi një bashkëmoshatare duke e çuar atë ... Read More

Kultivonte bimë narkotike, policia prangos 19-vjeçarin nga Vlora

07/05/2019

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një shtetas ndërsa një tjetër e procedon në gjendje të lirë, pasi akuzohen për veprën penale “Kultivimi i ... Read More

Shpërndante drogë dhe posedonte armë, arrestohet 28-vjeçari

17/04/2019

Policia e Vlorës ka realizuar me sukses operacionin e koduar “Bashkëpunimi”, duke arrestuar një person për armë mbajtje pa leje dhe që shpërndante lëndë narkotike. ... Read More

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe një nga themeluesit e PD-së

08/04/2019

Është ndarë  nga jeta njëri nga themeluesit e Partisë Demokratike si dhe ish-deputet i Vlorës, Abedin Elmazi. Ai ishte njëri nga njëri figurat e njohur ... Read More

Vrasja e dyfishtë në Vlorë, policia jep detaje të reja

18/02/2019

Policia e Vlorës bën me dije per ngjarjen e djeshme që mbeten te vrare dy persona dhe një i tretë mbeti i plagosur, janë gjetur ... Read More

Festat e fundvitit, fluks emigrantësh në portin e Vlorës

25/12/2018

Rreth 800 pasagjerë kanë mbërritur sot në portin e Vlorës nga Italia për të kaluar festat e fundvitit. Në këtë prag festash Porti i Vlorës ... Read More

Mjerimi dhe varfëria e një fshati (Video)

18/12/2018

Refie Izeti jeton mes mundimesh në fshatin Lubonjë të Vlorës. Në këtë fshat ku të gjithë ankohen, një nënë e 4 fëmijëve mban peshën më ... Read More

28 Nëntori bashkon Ramën dhe Metën

28/11/2018

Me rastin e 28 Nëntorit, në qytetin e Vlorës është zhvilluar një ceremoni e veçantë për ngritjen e flamurit kombëtar. Në këtë ceremoni merrnin pjesë ... Read More

Rruga e Lumit të Vlorës, ndikim të jashtëzakonshëm në turizëm

08/11/2018

Puna për projektin e rrugës së Lumit të Vlorës, një segment jetik për gjithë qarkun, po ecën me ritme të shpejta. Ditën e premte përfundon ... Read More

Në Krajova të Rumanisë vendoset busti i Skënderbeut (Video)

29/10/2018

Ditët e Vlorës në Rumani, kështu është cilësuar një marrëveshje bashkëpunimi mes Bashkisë së Vlorës dhe asaj të Krajovës në Rumani. Në kuadër të kësaj ... Read More

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

14/09/2018

Policia e Vlorës ka sekuestruar 50 kg hashash në lagjen “Partizani” të këtij qyteti, pranë spitalit. Në një banesë 3-katëshe janë gjetur armë dhe drogë, ... Read More