Tag: vogël

Zbulohet në liqenet e Minesotës rosa ‘super-nënë’ me 76 të vegjlit e saj (Video)

08/03/2019

Kur fotografi natyralist Brent Cizek bleu një anije të vogël për të udhëtuar në liqenet e Minesotës për të kapur skena intime të kafshëve në ... Read More

Aligatori katër metra shëtitet nëpër fushën e golfit në Florida (Video)

05/03/2019

Mark Sher po shëtiste me një veturë të vogël elektrike që zakonisht përdoret nga lojtarët e golfit, kur para tij u shfaq një aligator gjigant. ... Read More

Policia konfiskon armë dhe municion në Klinë, arrestohet një person

21/02/2019

Në fshatin Gjurgjevik i vogël të Klinës, pas një pune operativo-hetimore, Policia ka arritur të sekuestrojë një arsenal armësh. Kjo është bërë e ditur nëpërmjet ... Read More

Djaloshi libian që shoqërohet me një ujk, bashkë me të cilin edhe kujdesen për kopenë (Video)

15/02/2019

Hamza është një djalë nga Libia i cili solli një ujk të vogël në shtëpi dhe vendosi ta zbuste, rriste dhe stërviste atë. Sipas mediave ... Read More

Shkathtësitë e mahnitshme të një qeni të vogël, kaloi shtegun e garës me shpejtësi enorme (Video)

11/02/2019

Gabby është qeni i vogël, që u bë pjesë e një gare në New York, ku befasoi të gjithë me shkathtësitë e mahnitshme. Derisa pronarja ... Read More

Kiropraktika, korrektimi i Atlasit, eliminimi i dhembjes së kokës dhe i simptomave të tjera

02/02/2019

Pozita e papërshtatshme e Atlasit, sado që të jetë e vogël, e hollë dhe e lehtë e boshtit kurrizor mund të shkaktojë dhembje të ndryshme ... Read More

Ksamili, destinacioni më i kërkuar nga mijëra turistë italianë

02/02/2019

Një nga realitetet më të bukura dhe atraktive të të gjithë Shqipërisë përfaqësohet nga një perlë e vogël, që deri para disa vitesh ishte një ... Read More

Bie një meteor në Kubë, dëgjohen shpërthime të fuqishme (Foto/Video)

01/02/2019

Një meteor i vogël ka rënë në Kubë, kurse banorët pretendojnë se kanë dëgjuar tingujt e shpërthimeve. Në qiell mund të shihen gjurmët e meteorit, ... Read More

Astronomët kanë gjetur një galaktikë të vogël, 30 milionë vite drite larg (Video)

01/02/2019

Hulumtuesi t e kozmosit e kanë gjetur një galaktikë të vogël, që nuk është vërejtur kurrë më parë. Ekipi i astronomëve po shfrytëzonin teleskopët e ... Read More

Shkencëtarët izraelitë thonë se brenda vitit do ta sjellin ilaçin që e shëron kancerin

31/01/2019

Mund të mos ju duket e mundur, por këta shkencëtarë thonë se është e vërtetë. Një ekip i vogël i shkencëtarëve izraelitë është duke i ... Read More

Piloti që drejtonte aeroplanin që udhëtonte Sala nuk kishte licencë

25/01/2019

Piloti i avionit të vogël që u zhduk në ngushticën e La Manche e ku udhëtonte sulmuesi i sapo blerë nga Cardiffi, Emiliano Sala, nuk ... Read More

Benzema do të operohet pas ndeshjes me Sevillan

16/01/2019

Karim Benzema do të operojë këtë të diele dorën e djathtë. Francezi ka thyer gishtin e vogël të dorës së djathtë në ndeshjen e fundjavës ... Read More