Tag: vogël

Qershitë e parandalojnë edhe plakjen!

14/06/2019

Qershitë janë një frut i vogël, por me vlera të mëdha ushqyese, ku cilësohen si një ilaç i vërtetë për organizmin tonë.Duke nisur nga rreziku ... Read More

Kjo pajisje do t’u shpëtojë jetën në rast arresti kardiak

05/06/2019

Një implant i vogël që ngjit bashkë pjesët e zemrës mund të revolucionizojë trajtimin e “pushimit të zemrës”, një kondicion që prek miliona njerëz në ... Read More

Një vrimë e madhe në Gjermani gëlltiti makinën

04/06/2019

Një vrimë e madhe u shfaq natën në një qytet të vogël në Gjermaninë qendrore dhe ka gëlltitur një rrugë, garazh dhe automobil. Askush nuk ... Read More

Dizajnet e fuqishme që e transformojnë jetesën në qytet

25/05/2019

Të gjithë ata që jetojnë në qytet, qoftë ai i vogël ose i madh, e dinë se mund të jetë sfiduese. Megjithëse disa probleme janë ... Read More

Kripa e tepruar dhe kaliumi i mangët – rrezik për jetë

12/05/2019

Konsumimi i tepruar i kripës dhe konsumimi shumë i vogël i kaliumit janë recetë për vdekje të parakohshme, pohojnë hulumtimet nga qarqet e Qeverisë amerikane ... Read More

Problemi me energjinë elektrike, familjes Vishesella ia humb 800 litra qumësht (Video)

02/05/2019

Problemet me energji elektrike i sollën dëme një fermeri nga fshati Ribar i Vogël i Lipjanit. Pos qindra litrave qumësht që shkuan dëm, rreziku ishte ... Read More

Ky qytet ka ndaluar me ligj thashethemet

01/05/2019

Me fillimin e verës banorët e Binalonan, një qyteti të vogël në Filipine, mblidheshin nën pemë dhe bënin thashetheme rreth fqinjëve e tregonin histori tradhtish, ... Read More

M-NAV: Piloti i Cesnës kishte leje për aterrim në aeroportin e Shkupit

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T18:42:33+02:00 Aeroplani i vogël i tipit cesna P21ON i cili dje pasdite u rrëzua te Solunska Gllava me çka humbën jetën katër shtetas bullgarë, ... Read More

Zhduket një aeroplan i vogël që fluturonte nga Ohri për në Sofje

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T19:49:58+02:00 Një aeroplan i vogël “Cessna 210” është zhdukur këtë pasdite gjatë fluturimit nga aeroporti i Ohrit drejt aeroportit të Sofjes në Bullgari. Aeroplani  ... Read More

Cipras arrin në Shkup (VIDEO)

02/04/2019

S A 2019-04-02T09:53:32+02:00 Pas një vonese të vogël sapo ka ateruar Aeroplani i Kryeministrit grek, Aleksis Cipras. Publiée par Alsat sur Mardi 2 avril 2019 ... Read More

Ish-bashkëlojtari i Messit tregon se si ishte argjentinasi kur ishte i vogël

30/03/2019

 Lionel Messi ishte po aq mbresëlënës sa tani edhe kur ishte i vogël dhe i linte pas vetes lojtarët të tij edhe pse rrobat i ... Read More

Juventusi tregon gjendjen e Ronaldos pas lëndimit që pësoi kundër Serbisë

26/03/2019

Juventusi ka njoftuar se Cristiano Ronaldo ka pësuar vetëm një dëmtim të vogël duke luajtur për Portugalinë kundër Serbisë në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin ... Read More