Tag: Vokrri

Veseli me bashkëshorten në “Fadil Vokrri”, mbështetje maksimale për Kosovën

17/11/2019

18:51 | 17 Nentor 2019 Kadri Veseli me bashkëshorten e tij, Violetën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Fotot: Facebook 18:51 | 17 Nentor 2019 Kreu i ... Read More

Bernard Challandes: Është ndeshje e rëndësishme, dua të di si mund të luajmë ndaj një kundërshtari të tillë

16/11/2019

Kosova luan ndeshjen e fundit të eliminatoreve për Euro 2020 në ‘Fadil Vokrri’, kundër Kombëtares së Anglisë. Trajneri e di se do të ketë punë ... Read More

Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës

15/06/2019

9:57 | 15 Qershor 2019 Xhaka – Rashica: Sot në ‘Fadil Vokrri’ luhet ndeshja e yjeve të Kosovës 09:57 | 15 Qershor 2019 Sot, në ... Read More

Krerët e FFK-së dhe ish-bashkëlojtarët bëjnë homazhe tek varri i ish-presidentit Vokrri

09/06/2019

9:23 | 9 Qershor 2019 09:23 | 9 Qershor 2019 Krerët e FFK-së dhe ish bashkëlojtarët e të ndjerit Fadil Vokrri, kanë nderuar ish presidentin ... Read More

Prishtina – Llapi, konfirmohet koha e ndeshjes

07/05/2019

13:47 | 7 Maj 2019 13:47 | 7 Maj 2019 Derbi i xhiros në Superligën e Kosovës do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet ... Read More

Mbyllet pjesa e parë, Gjilani – Drita, me këtë rezultat

07/04/2019

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Gjilanit dhe Dritës. Gjilani dhe Drita po përballen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të javës së ... Read More

Mësohen çmimet e biletave të derbit Gjilani – Drita

05/04/2019

Të dielën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë do të zhvillohet derbi i madh i futbollit kosovar mes Gjilanit dhe Dritës. Për herë të parë ... Read More

Gjilani – Drita luhet në ‘Fadil Vokrri’, ky është reagimi i ashpër i Shpend Ahmetit

02/04/2019

Gjilani – Drita luhet në ‘Fadil Vokrri’, ky është reagimi i ashpër i Shpend Ahmetit FFK ditë më parë ka vendosur që ndeshja e xhiros ... Read More

Kombëtarja angleze e do hotelin që e shfrytëzon Kosova, “Dardanëve” mund t’i duhet akomodim i ri

01/04/2019

Me 17 nëntor këtë vit, Kosova do të presë Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, për të zhvilluar ndeshjen e fundit për kualifikimet e Kampionatit Evropian ... Read More

Batatina: Me Gramoz Vokrrin e Bekim Haxhiun u takuam për Kuvendin e FFK-së

28/03/2019

Gramoz Vokrri tha se takimi kishte të bëjë me ndërtimin e shtatores së babait të tij të ndjerë, Fadil Vokrri. Kurse, Tahir Batatina i Llapit ... Read More

Gramoz Vokrri tregon nëse do të jetë sot në Kuvendin e FFK-së

28/03/2019

Djali i ish presidentit të ndjerë të FFK-së, Gramoz Vokrri, e ka komentuar për Gazetën Express foton me Bekim Haxhiun dhe Tahir BatatinënGramoz Vokrri nuk ... Read More

Të gjitha statistikat e ndeshjes Kosovë – Bullgari

26/03/2019

“Dardanët” e nisën mbrëmë rrugëtimin drejt EURO 2020 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Përkundër që ndeshja përfundoi baras, statistikat dëshmojnë se Kosova e dominoi ndeshjen.Mbrëmë, Kosova ... Read More