Tag: VokshiShala

Beqiri: Sa isha në krye të Prishtinës, tri vite u përcolla nga Njësiti për Mbrojtje të Afërt (Video)

19/05/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka ardhur me një rrëfim për jetën dhe karrierën ... Read More

Beqiri: Në sondazhet ndërkombëtare të kësaj jave, LDK e para (Video)

18/05/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka ardhur me një rrëfim për jetën dhe karrierën ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuari masakrës në Qyshk, tregon si i shpëtoi vdekjes (Video)

12/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur forcat serbe ... Read More

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, rrëfen tmerrin si serbët tentuan ta djegin për së gjalli (Video)

11/05/2019

Ardian Kelmendi, i mbijetuar nga masakra e Qyshkut, për emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka rrëfyer momentet e tmerrit kur kishin shkuar ... Read More

Ilir Deda nuk e përjashton kalimin në LDK ose PSD (Video)

20/04/2019

Deputeti i Alternativa-s, Ilir Deda në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka folur edhe për të ardhmen e tij politike. Deda ka ... Read More

Ilir Deda: Kosovën e pret një dramë tjetër politike, BE ka një propozim të ri (Video)

20/04/2019

Deputeti i Alternativa-s, Ilir Deda në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka thënë se Kosovën e pret një dramë tjetër politike në ... Read More

Lushtaku: Albin Kurti po i kontribuon shumë skenës politike (Video)

13/04/2019

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala ka rrëfyer gjëra interesante për jetën dhe karrierën e tij. Lushtaku ka dhënë komentet ... Read More

Besarta Jashari rrëfen momentet kur serbët kishin marrë armët e Adem Jasharit, pas rënies së tij (Video)

27/01/2019

Vajza e heroit të kombit Hamëz Jashari, Besarta, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka rrëfyer detaje nga lufta mes Familjes Jashari ... Read More

Besarta Jashari: Pas luftimeve, serbët më morën dhe më pyetën shqip nëse Ademi dhe Hamëza janë gjallë (Video)

26/01/2019

Vajza e heroit të kombit Hamëz Jashari, Besarta, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka rrëfyer bisedën që ajo ka pasur me ... Read More

Besarta rrëfen bisedën e fundit me babain e saj, Hamëz Jashari si dhe momentet e sulmit në Prekaz (Video)

26/01/2019

Vajza e heroit të kombit Hamëz Jashari, Besarta, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka ardhur me një rrëfim të veçantë për ... Read More