Tag: vranësira

Parashikimi i motit të Shqipërisë

27/05/2019

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët ... Read More

Sot mot i ngrohtë dhe me vranësira

26/05/2019

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se ... Read More

Mot me diell sot në Shqipëri

24/05/2019

Moti për ditën e sotme në Shqipëri do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më pas prej orëve të drekës deri në ato të ... Read More

Sot mot me vranësira dhe diell

17/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Nuk përjashtohen riga të dobëta ... Read More

Moti në Kosovë me diell dhe vranësira

09/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar sot do të ketë një mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende do të sjellin reshje të dobëta ... Read More

Mot i ndryshueshëm, me shi dhe diell deri në fundjavë

09/05/2019

Mot i paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje lokale shiu pritet të mbajë edhe ditëve të ardhshme, pasi që turbullira nga Atlantiku po depërtojnë mbi rajonin ... Read More

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara

03/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ... Read More

Vazhdon moti i ndryshueshëm në vendin tonë, sot vranësira dhe reshje shiu

02/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe reshje shiu. Sipas institutit, reshjet e shiut ... Read More

Ulen temperaturat, sot mot me shi

30/04/2019

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira të çrregullta dhe reshje shiu. Kjo gjendje meteorologjike vjen ... Read More

Sot edhe më nxehtë, temperaturat arrijnë në 26 gradë

26/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale paraqiten të ... Read More

Mot i ndryshueshëm gjatë kësaj jave, sërish rikthehen reshjet e shiut

22/04/2019

Gjatë kësaj jave, mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, diell dhe reshje shiu. Reshje shiu parashihet të ketë ditën e ... Read More

Sot mot i vranët dhe me diell

16/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me intervale me diell. Po ashtu, ... Read More