Tag: vrasje

Nëse je me Koronavirus dhe del në rrugë, në këtë shtet mund të dënohesh deri në 21 vite burg !

13/03/2020

Shtetasit italianë të konfirmuar si mbartës të koronavirusit të ri mund të përballen me akuza për vrasje nëse ata lëvizin lirshëm nëpër rrugë, pavarësisht se ... Read More

Mosantarësimi në INTERPOL ka ndikuar që Kosova të jetë vend tranzit i armëve

10/05/2019

Republika e Kosovës po vazhdon të ballafaqohet me problematikën e armëve pa leje. Në vitin 2018, nga 32 vrasje, 26 janë me armë zjarri, që ... Read More

Arrestohet i dyshuari që 30 vjet më parë kreu një vrasje në Deçan

10/05/2019

Është arrestuar një person, i cili dyshohet se ka kryer një vrasje 30 vite më parë në komunën e Deçanit. Siç njofton Prokuroria Themelore e ... Read More

Thirrja telefonike nga Naser Pajazitaj, provë për dënimin e tij me burg të përjetshëm

02/05/2019

Thirrja telefonike e të akuzuarit për vrasje të rëndë, Naser Pajazitaj, ka qenë një nga provat në të cilat është thirrur Gjykata Themelore në Pejë, ... Read More

Personi që kreu vrasjet në Prishtinë, ishte në proces të divorcit me gruan

22/04/2019

Një vrasje e trefishtë ka ndodhur sot në lagjen Dardania në Prishtinë, ku një burrë ka vrarë gruan, nusen e djalit dhe më pas veten. ... Read More

Ky është personi që vrau gruan, renë dhe veten (Foto)

22/04/2019

Një vrasje e trefishtë ka ndodhur sot në lagjen Dardania të Prishtinës, kur një burrë ka vrarë gruan, nusen e djalit dhe më pas veten. ... Read More

Këta janë emrat e tri viktimave të vrasjes dhe vetëvrasjes në Prishtinë

22/04/2019

Tragjedia në lagjen Dardania, ku sot ndodhi vrasje e trefishtë në një familje, ka tronditur kryeqytetin. Një burrë i moshës 61-vjeçare vrau gruan e tij ... Read More

Vrasja në Prishtinë- vret gruan dhe nusen e djalit, pastaj veten

22/04/2019

Një vrasje e trefishtë ka ndodhur sot rreth orës 13:20 në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë. Sipas informacioneve të para nga policia, tre persona kanë ... Read More

Vrasje, drogë dhe vjedhje – ekstradohen tre “të rrezikshmit” shqiptarë

17/04/2019

Interpol Tirana ka ekstraduar tre shtetas shqiptarë për vepra të ndryshme penale si vrasje, vjedhje dhe kultivim bimësh narkotike. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol ... Read More

Është duke u hetuar si vrasje vdekja misterioze e modeles Imane Fadil, e cila kishte dëshmuar në gjyqin ndaj Berlusconit

17/03/2019

Autoritetet italiane kanë njoftuar se po e trajtojnë si vrasje rastin e vdekjes së modeles marokene, Imane Fadil, e cila ishte pjesëmarrëse e rregullt e ... Read More

Vrasje në Studençan të Suharekës

17/03/2019

Në fshatin Studençan të Komunës së Suharekës sot ka ndodhur një vrasje, ku dyshohet se vëllau ka vrarë vllaun. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar ... Read More

Kërkohej prej një viti nga Britania, arrestohet 23-vjeçari i akuzuar për vrasje

01/03/2019

Një 23-vjeçar i akuzuar për vrasje dhe i dënuar me burg nga drejtësia britanike, është arrestuar nga efektivët e policisë së Durrësit, në bashkëpunim me ... Read More