Tag: vrasjes

Dëshmia e zyrtarit policor: Ekziston dyshimi se shtytës kryesor për vrasjen e Triumf Rizës ishte Enver Sekiraqa

25/02/2019

Në rigjykimin ku Enver Sekiraqa po akuzohet për nxitje në kryerjen e veprës penale të vrasjes së rëndë, në seancën e së hënës ka dhënë ... Read More

Selimi: Duhet të hetohet mbi vrasjen e heronjve Pajaziti, Zejnullahu e Hoxha

30/01/2019

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se rasti i vrasjes së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës do të duhej të hetohej ... Read More

Thaçi: Bashkimi kombëtar dhe fuqizimi i kombit, ishin porositë e Isa Boletinit

23/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar Isa Boletinin, në 103 vjetorin e vrasjes së tij. Sipas presidentit Thaçi, Isa Boletini la porosi për bashkimin ... Read More

Mustafa përkujton Smajl Hajdaraj, vrasja e tij është humbje për gjithë Kosovën

17/01/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar sot, në 17 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit të LDK-së Smajl Hajdaraj, ku shprehi dhimbje për humbjen e ... Read More

Thaçi: Vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës ishte goditje për lëvizjen çlirimtare

17/01/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në 37 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës tha se Si veprimtarë të një ideali dhe përpjekjeve ... Read More

Jabllanoviq: Qytetarët serbë e shohin përgjegjëse Listën Serbe për Ivanoviqin

15/01/2019

Gati një vit pas vrasjes së Oliver Ivanoviq, përfaqësuesit e partive politike të serbëve të Kosovës, kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së politikanit serb në ... Read More

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

11/01/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore në nder të veprës së tij. Anëtarë të kësaj ... Read More

LDK-ja shpreson se në këtë vit do të zbulohen dorasit e Enver Malokut

11/01/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e ... Read More

Homazhe te varri i Tahir Zemajt, Quni: Zbardhja e vrasjes, të jetë çështje që brengos të gjitha partitë politike (Video)

04/01/2019

Në 16 vjetorin e vrasjes së kolonel Tahir Zemajt, u bënë homazhe pranë varrezave të Tahir, Enis dhe Hasan Zemajt në fshatin Strellc të Epërm ... Read More

Reagon Sindikata e Policisë: E papranueshme që pas 19 vjetësh ende punonjësit policor të mos kenë sigurim jetësor

28/12/2018

Sindikata e Policisë së Kosovës ka reaguar pas vrasjes së policit Izet Demaj, duke thënë polici u vra në detyrë duke mbrojtur jetën dhe pasurinë ... Read More

KMDLNj: Vrasja e policit Demaj, krim kundër rendit dhe kundër ligjit!

28/12/2018

Këshilli për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vrasjes së policit Izet Demaj, duke kërkuar nga Qeveria e Kosovës të ... Read More

Vrasja në Istog, arrestohen 2 të dyshuar

27/12/2018

Lidhur me rastin e vrasjes që ka ndodhur sot pasdite në Istog, ku u vra polici Izet Demaj dhe grabitësi i dyshuar, Kamber Metaj, janë ... Read More