Tag: Warriors

Thompson me mesazh emocionues për GSW, para ndeshjes së 6 finale kundër Torontos

13/06/2019

22:30 | 06/13/2019 Ylli i Golden State Warriors, Klay Thompson, ka dërguar një mesazh emocionues për shokët dhe tifozët e skuadrës, para ndeshjes së gjashtë ... Read More

Harden i jashtëzakonshëm, Rockets barazojnë serinë me Warriors

07/05/2019

8:09 | 7 Maj 2019 08:09 | 7 Maj 2019 Houston Rockets e ka barazuar serinë 2-2 ndaj Golden State Warriors, pas fitores së dytë ... Read More

‘Magjiku’ Durant e dërgon Warriorsin në çerekfinale

27/04/2019

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors kaluan në fazën çerekfinale të Play Off-it, pasi eliminuan Los Angeles Clippers me rezultatin e përgjithshëm 4-2. ... Read More

NBA: Golden State e ruan vendin e parë, Booker thyen rekord por pëson disfatë

28/03/2019

Golden State Warriors siguruan fitoren e shtatë në 10 takimit e fundit në shtëpinë e Memphis Grizzlies me rezultatin 103-118, duke ruajtur vendin e parë ... Read More

Kampioni triumfon ndaj Oklahomas, Spurs mposht Portlandin

17/03/2019

Golden State Warriors ka tirumfuar në derbin e mbrëmjes në NBA përballë Oklahoma City Thunder. Në ndeshjen e zhvilluar në Chesapeake Energy Arena të Oklahomas, ... Read More

Thompson shkëlqen, kampioni pa problem ndaj ndaj Nuggets

09/03/2019

Kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors është rikthyer te fitorja. Warriors në Oracle Arena ka shënuar fitore ndaj rivalëve për pozitën e parë ... Read More

Kampioni rikthehet te fitorja, Rockets të fortë për Jazz

03/02/2019

Kampioni në fuqi i NBA-së, Golden State Warriors është rikthyer te fitorja pas humbjes nga Philadelphia 76ers. Në derbin e zhvilluar në Oracle Arena, Warriors ... Read More

Philadelphia ia ndërpret serinë e fitoreve kampionit në fuqi, Milwaukee triumfojnë në Kanada

01/02/2019

Kampioni në fuqi i NBA, Golden State Warriors është ndalur nga Philadelphia 76ers. Pas 11 fitoreve radhazi, GSW janë mposhtur nga 76ers që zhvilluan një ... Read More

Kampioni i pandalshëm, triumfon në udhëtim te Bostoni

27/01/2019

Golden State Warriors kanë vazhduar shkëlqimin në NBA. Kampioni në fuqi i NBA-së ka marrë edhe fitoren e 10-të radhazi, teksa kanë triumfuar në derbin ... Read More

Kampioni fiton në udhëtim, Lakers pësojnë para adhuruesve të tyre

25/01/2019

Golden State Warriors ka vazhduar serinë e fitoreve në NBA. Kampioni në fuqi ka marrë edhe fitoren e nëntë radhazi. Kësaj radhe ‘viktimë’ e Warriors ... Read More

Rikthehet fuqishëm Cousins, pa probleme për Golden Staten

19/01/2019

Golden State Warriors ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim te Los Angeles Clippers me rezultat 112-94 ku debutoi superylli DeMarcus Cousins. Kampionët e NBA ... Read More

Golden State arrin rekord prej 51 pikësh dhe 10 treshesh në çerekun e parë ndaj Denver Nuggets

16/01/2019

Golden State Warriors ka vënë rekord në NBA me 51 pikë të shënuara në çerekun e parë të ndeshjes së të martës kundër Denver Nuggets, ... Read More