Tag: Washington

Gjonaj: Shqiptarët duhet të lobojnë më shumë në Washington – Serbia po shpenzon miliona dollarë për lobizëm

13/04/2019

Udhëheqësit e Kosovës dhe Shqipërisë duhet ta përqendrojnë vëmendjen tek lobimi në Washington, sepse vitet e fundit Serbia ka bërë hapa të mëdhenj në këtë ... Read More

Vjosa Osmani: Nder për mua ta përfaqësoj Kosovën, dhe të zgjedhem në Bordin e Rrjetit Global Parlamentar

09/04/2019

Kryesuesja e delegacionit të Kosovës në Washington, Vjosa Osmani, ka pohuar se është nder për të që ta përfaqësojë vendin dhe të zgjedhet në Bordin ... Read More

Surroi kritikon paraqitjen e Thaçit në Washington: Injoranca nuk e mbron nga pasojat juridike dhe politike

07/02/2019

Publicisti Veton Surroi ka thënë se deklarimet e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Washington janë deklarime të një historiani amator, e jo të një ... Read More

Meta: Zgjidhja e vetme, zgjerimi i BE në Ballkan, jo ndryshimi i kufijve

06/02/2019

Gjatë vizitës së tij në Washington D.C.  në SHBA, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta mori pjesë sot në Forumin “Transatlantic Leadership Network” të ... Read More

Presidenti Meta pritet nga Këshilli i Ambasadorëve Amerikanë në Washington D.C.

05/02/2019

Gjatë vizitës së tij në Washington D.C,  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ishte i ftuar sot në një takim nga Këshilli i Ambasadorëve ... Read More

Gruaja e Rooneyt përfshihet në një aksident, por shpëton pa lëndime

26/01/2019

Coleen Rooney është përfshirë në një aksident komunikacioni në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me ç’rast është dëmtuar shumë vetura e saj, Honda ... Read More

DiCaprio dëshmon kundër Jho Low, njeriut që e ka financuar filmin “The Wolf of Wall Street”

06/01/2019

Ylli hollivudian, Leonardo DiCaprio, është paraqitur para një gjykate në Washington në cilësinë e dëshmitarit të mbrojtur. Ai ka dëshmuar kundër Jho Low, njeriu që ... Read More

SHBA 16 miliardë dollarë për avionët “vdekjeprurës”

08/03/2018

CV DT-III CF-5 FLT 218 piloted by CDR Ted Dyckman. USS George Washington on 18 Aug. 2016 Photography by Todd R. McQueen 8 March 2018 ... Read More