Tag: Weeknd

Skerdi paralajmëron projektin e ri, e lanson të dielën

01/03/2019

Këngëtari karakteristik, Skerdi, do të lansojë projektin e ri shumë shpejt. Skedi qe ndryshe njihet si The Weeknd shqiptar, ka gati projektin e ri. Kënga ... Read More

The Weeknd sjell videoklipin “Lost in Fire”

20/01/2019

Pak pasi publikoi versionin audio, The Weeknd erdhi me videoklipin e ri. “Lost in Fire” është projekti tejet sensual i yllit të RnB që si ... Read More

The Weeknd i ka bërë “diss” Drake në këngën e fundit?

13/01/2019

Bashkëpunimi i ri i The Weeknd me Gesaffelstein ka nxitur spekulime nëse këngëtari i ka bërë “diss” Drake. Në këngën e fundit të tij të ... Read More

Publikohet kënga e re e The Weeknd, “Lost in the Fire”

11/01/2019

The Weeknd është kthyer me muzikë të re në vitin 2019. Pasi bashkëpunoi me Gesaffelstein në EP-in e suksesshëm “My Dear Melancholy” vitin e kaluar, ... Read More

Po bashkëjetojnë The Weeknd dhe Bella Hadid

16/11/2018

Bella Hadid dhe The Weeknd tashmë po thuhet se po jetojnë së bashku. Dyshja nuk po mund të ndahet për asnjë moment dhe kanë vendosur ... Read More

I hedhin sytjena në koncert, reagon The Weeknd: Do më bëni telashe me të dashurën

08/11/2018

Reperi The Weeknd shmangi disa probleme që mund të kishte me të dashurën, Bella Hadid. Të martën në mbrëmje, ndërsa interpretonte këngën “The Hills” në ... Read More

Hit edhe pa klip – Afro 100 mijë dëgjime për versionin audio të “Se Kam Pritë” nga Skerdi

24/06/2018

Pritet shumë mirë projekti i ri i këngëtarit të talentuar, Skerdi. Këngëtari i cili po cilësohet si The Weeknd shqiptar ka publikuar mbrëmë projektin e ... Read More

The Weeknd qan gjatë performancës në Coachella 2018

16/04/2018

Një prej këngëtarëve më të mirë të momentit në botë, The Weeknd, ka realizuar një performancë të shkëlqyer në festivalin Coachella 2018. The Weeknd pati ... Read More

The Weeknd emocionohet dhe shpërthen në lot gjatë interpretimit të këngës dedikuar Selena Gomezit

15/04/2018

Reperi i njohur The Weeknd ka peformuar në natën e parë të festivalin “Coachella 2018”, në Los Anxhelos. Ai ka performuar përpara fansave plot 20 ... Read More

The Weeknd lanson videoklipin artistik të këngës “Call Out My Name” nga albumi “My Dear Melancholy”

13/04/2018

Superylli i muzikës botërore, The Weeknd, ka publikuar videoklipin e tij të ri nga hiti më i ri, “Call Out My Name”. Pak ditë pasi ... Read More

“He Was Never there”, klip i shkurtër artistik nga The Weeknd

10/04/2018

Pasi lansoi dy videokilipe që kryesuan top listat muajin e kaluar, The Weeknd, ka lansuar një klip në formë të filmit të metrazhit të shkurtër ... Read More

Albumi “My Dear Melancholy” nga The Weeknd drejt vendit të parë në Billboard 200

03/04/2018

Albumi befasues i The Weeknd, “My Dear Melancholy” është duke synuar vendin e parë në krye të Billboard 200. Sipas parashikuesve në industrinë e muzikës, ... Read More