Tag: Windows

Antivirusi i Microsoftit mbron më shumë se gjysmën e kompjuterëve me Windows

07/08/2019

Antivirusi i Microsoftit Windows Defender aktualisht e mbron më shumë se gjysmën e pajisjeve me Windows, sipas zyrtarëve të kompanisë, raporton Softpedia. Me fjalë të ... Read More

Microsoft paralajmëron 800 milionë përdoruesit e Windows 10

01/07/2019

Problemet e Windows 10-ës nuk kanë të mbaruar. Platforma është goditur nga probleme të shumta në javët e fundit dhe partnerët e Microsoft e kanë ... Read More

Lenovo paralajmëron të parin Windows PC me mundësi që të paloset si libër (Foto)

14/05/2019

Windows PC pritet të bëhet shumë më interesant, nëse ekranet e palosshëm dalin të jenë efikas. Kompania legjendare në eksperimenet me pjesë harduerike, Lenovo njoftoi ... Read More

Si ta aktivizoni modalitetin e errët të ‘Google Chrome’ në ‘Windows 10’

26/04/2019

‘Chrome 74’ është lansuar zyrtarisht tashmë për sistemet operative Windows, Mac dhe Linux, me mundësinë e modalitetit të errët. Chrome automatikisht do të kthejë modalitetin ... Read More

Lajm i rëndësishëm për përdoruesit e Instagramit

06/04/2019

Nëse e keni hapur aplikacionin Instagram në Windows 10 Mobile, sot, mund të keni vërejtur se ka një mesazh që thotë se aplikacioni do të ... Read More

Microsoft lanson antivirusin Windows Defender në MacOS

21/03/2019

Nëse keni përdorur një PC Windows në vitet e fundit ju mund të keni vënë re një softuer nga Microsoft i quajtur Windows Defender. Është ... Read More

Windows 10 ofron mundësinë e shtyrjes së përditësimeve deri në 35 ditë (Foto)

14/03/2019

Microstoft po provon ta bëjë sistemin e përditësimeve për Windows 10 sa më të lehtë, andaj në këto përpjekje ka përfshirë edhe mundësinë e shtyrjes ... Read More

Windows 10 tani është i instaluar në mbi 800 milionë pajisje

08/03/2019

Gati gjashtë muaj pasi Microsoft njoftoi se Windows 10 është instaluar në 700 milionë pajisje, kompania tani po konfirmon se është në 800 milionë. Si ... Read More

Viruset mund të infektojnë miliona kompjuterë gjatë vitit që vjen, kur Microsoft ndalon mbështetjen për Windows 7 (Foto)

15/01/2019

Microsoft do të ndalojë mbështetjen për Windows 7, gjatë fillimit të vitit që vjen, duke i lënë shumë kompjuterë në rrezik nga infektimi prej viruseve ... Read More