Tag: xhiro

Lori Hoxha dhe Vis Bajraktari fotografohen dorë për dore në Tiranë

15/05/2019

19:49 | 15 Maj 2019 19:49 | 15 Maj 2019 Fotografia po bën xhiro në rrjet. 6 vite bashkë, u duk se përfunduan në ndarje ... Read More

Man City apo Liverpool, këto ndeshje mund ta vendosin titullin

25/04/2019

Edhe tri xhiro kanë mbetur deri në përfundim të Premierligës. Gara për titullin e Premierligës është ende e hapur, gjersa Manchester City dhe Liverpool, o ... Read More

Kampionati francez më interesanti? Me shtatë xhiro të mbetura, 13 skuadra synojnë Evropën

08/04/2019

Kampionati francez më interesanti? Me shtatë xhiro të mbetura, 13 skuadra synojnë Evropën Mund të mendoni se kampionati francez është monoton pas dominimit të Paris ... Read More

Fotografia e ‘ultrazërit’ të Haileyt që Justini e postoi në Instagram bëri xhiro në rrjet

02/04/2019

Fotografia e ‘ultrazërit’ të Haileyt që Justini e postoi në Instagram bëri xhiro në rrjet Përmes disa fotove, JustinBieber 'konfirmoi' shtatëzninë e Hailey Baldwin. Justin ... Read More

Llapi zbret çmimin e biletave, i duhen tifozët për titull

31/03/2019

Llapi ka njoftuar se duke filluar nga xhiro e ardhshme, çmimi i biletave për të parë nga afër skuadrën e zemrës do të jetë vetëm ... Read More

Ancelotti aludon në simulimin e portugezit: Portieri nuk e ka prekur Ronaldon

04/03/2019

Pothuajse nuk ka kaluar asnjë xhiro që gjyqtarët italian të jenë në qendër të vëmendjes së kritikave. Pavarësisht VAR-it, vendime të diskutueshme theksohen në derbit ... Read More

Barcelona 3-1 Leganes: Notat e lojtarëve, Dembele më i miri

20/01/2019

Një tjetër xhiro në La Liga, një tjetër fitore nga Barcelona, këtë herë ndaj Leganes me rezultat 3-1. Golat për skuadrën katalunase i shënuan Ousmane ... Read More

Unitedi i Solskjaerit nuk ndalet, fiton edhe ndaj Brightonit

19/01/2019

Tjetër xhiro në Ligën Premier, tjetër fitore nga Manchester Unitedi i Ole Gunnar Solskjaerit. Dajajtë e Kuq fituan ndaj Brightonit me rezultat 2-1, duke dominuar ... Read More

Formacioni më i mirë i stinorit vjeshtor në Ipko Superligë – Mbrojtja e çeliktë, mesfusha me forcë, fantazi dhe gola, sulmi me golashënuesin e kampionatit

10/12/2018

Superliga ka mbyllur perden sa i përket stinorit vjeshtor ku u zhvilluan 17 xhiro dhe nuk munguan rezultatet befasuese. Prishtina mbeti lider, por me vetëm ... Read More

PSG nuk ka konkurrencë në Ligue 1, fiton lehtësisht ndaj Monacos

11/11/2018

Kanë kaluar 13-të xhiro në Ligue 1 dhe Paris Saint-Germain nuk ka pësuar humbjen e parë. Skuadra nga Parisi fitoi pa problem edhe ndaj Monacos ... Read More

Autogoli i Giaccherinit pasqyra më e mirë e sezonit të Chievos

05/11/2018

Një tjetër xhiro në Serie A, një tjetër humbje për Chievon në kampionatin elitar italian të futbollit. Por, humbja e fundit ndaj 0-2 ndaj Sassuolos ... Read More

Formacioni më i mirë i xhiros së XIII në Ipko Superligë – Rexha, Krasniqi e Morina yjet e javës

02/11/2018

Xhiro e XIII sjell rezultate interesante dhe ndeshje derbi, ku nuk munguan golat dhe paraqitjet fantastike individuale të lojtarëve. Feronikeli dhe Prishtina kanë marrë fitoret ... Read More