Tag: xhiros

Man United shënon fitore ndaj PSG-së në Francë

20/10/2020

Man United e mposhtë sërish PSG-në në Francë. Manchester United e ka fituar 1:2 derbin e xhiros së parë të grupit H të Ligës së ... Read More

Arsenali dhuron spektakël, në Emirates gjunjëzohet Man Unitedi

01/01/2020

22:52 | 1 Janar 2020 22:52 | 1 Janar 2020 Arsenal e ka fituar derbin e xhiros në Premierligë, duke e mposhtur 2:0 Manchester Unitedin. ... Read More

Formacioni më i mirë i sezonit në Serie A

22/05/2019

17:18 | 22 Maj 2019 17:18 | 22 Maj 2019 Serie A në fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 38-të, që njihet si xhiroja e ... Read More

Real Madrid 0:2 Real Betis, notat e lojtarëve

19/05/2019

14:00 | 05/19/2019 Real Madrid ka dëshpëruar tifozët edhe në ndeshjen e xhiros së fundit të kampionatit spanjoll për edicionin 2018/19. Zinedine Zidane nuk ka ... Read More

Prishtina – Llapi, konfirmohet koha e ndeshjes

07/05/2019

13:47 | 7 Maj 2019 13:47 | 7 Maj 2019 Derbi i xhiros në Superligën e Kosovës do të luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ndërmjet ... Read More

Man City parakalon Liverpoolin, Ederson barazon rekordin e Alisson

06/05/2019

23:24 | 6 Maj 2019 23:24 | 6 Maj 2019 Drama për titullin e Premierligës po vazhdon edhe pas xhiros së parafundit të këtij kampionati. ... Read More

Lufta për mbijetesën – Flamurtari përmbysë KeK-un për tri pikët

29/04/2019

Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit e xhiros së 29-të në kuadër të Superligës së Kosovës. Skuadra e Flamurtarit dhe ajo e KeK-ut zbritën në ... Read More

Nurnberg – Bayern Munich, formacionet zyrtare

28/04/2019

Nurnberg - Bayern Munich është ndeshja e fundit e xhiros së 31-të në Bundesligë. Bayern Munich do të ketë sot shanse të mëdha që ta ... Read More

Tifozi special: 99 vjeçari në stadium për të mbështetur Dortmundin

27/04/2019

Borussia Dortmund dhe Schalke po zhvillojnë derbin e xhiros së 31-të të Bundesligës. Përballjet e këtyre dy skuadrave që vijnë nga i njëjti rajon, gjithmonë ... Read More

Formacionet zyrtare: Tottenham – Brighton

23/04/2019

Tottenham pret Brightonin në shtëpinë e re për të zhvilluar ndeshjen e mbetur të xhiros së 33-të. Ndeshja mes Tottenhamit dhe Brighton fillon nga ora ... Read More

Milan ndalet nga Parma

20/04/2019

Parma dhe Milan kanë ndarë pikët duket luajtur 1:1 në ndeshjen hapëse të xhiros së 33-të në ‘Ennie Tardini’ të shtunën pasdite. Skuadra e Gennaro ... Read More

Superliga e Kosovës sot sjell dy ndeshje, luhet për mbijetesën

14/04/2019

Sot do të luhen dy ndeshjet e fundit në kuadër të xhiros së 27-të, në Superligën e Kosovës në futboll. Me fillim nga ora 15:30 ... Read More