Tag: xhirot

Sarri pret kundërpërgjigje nga Man Utd

26/04/2019

Skuadra e Manchester United po luan një sezon jo dhe aq të mirë, sidomos në xhirot e fundit të këtij edicioni. ‘Djajtë e kuq’ kanë ... Read More

Shkruhet historia në NBA, ja çfarë është arritur nga ky sezon

11/04/2019

Kanë përfunduar 82 xhirot e ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Pas 82 xhirove të luajtura në kuadër të sezonit të rregullt, ... Read More

Fatih Karabaxhaku ishte më i miri dhe sivjet në ditën e parë të ‘TOP 12 Senior’

08/12/2018

Sot (e shtunë) në Prishtinë nga ora 10:00 deri në ora 17:00 u zhvilluan shtatë xhirot e para të TOP 12 për meshkuj. Edhe sivjet ... Read More

Frosinone 0-2 Juventus: Notat e lojtarëve, CR7 ylli i ndeshjes

24/09/2018

Juventusi ka vazhduar si i pamposhtur në Serie A në pesë xhirot e para, këtë herë me një fitore ndaj Frosinones me rezultat 0-2. Për ... Read More

I pandalshëm Flamurtari, nënshtron edhe Lirinë

12/09/2018

Katër ndeshje dhe katër fitore, këto janë statistikat e Flamurtarit në katër xhirot e para të Superligës së Kosovës në futboll. Lideri i deritanishëm i ... Read More

Parma – Juventus: Formacionet zyrtare, Bernardeschi titullar

01/09/2018

Kundërshtari i tretë i Juventusit në sezonin e ri është Parma e Roberto D’Aversas. Vendasit në dy xhirot e para ka një barazim dhe një ... Read More