Tag: ynë

Nesër në Kosovë, mot me shi

19/01/2019

Vendi ynë në ditët e fundjavës ndodhet ndërmjet fushave të presionit të ulët në Itali dhe atyre të larta në lindje të rajonit. Ndërkohë edhe ... Read More

Dhjetë vende në Tokë të cilat vetëm ata që i kanë parë, besojnë se vërtet ekzistojnë! (Foto)

11/01/2019

Planeti ynë ka pasur miliona vjet për të krijuar kryeveprat e tij, dhe duket se ia ka arritur shumë mirë. Gjithashtu mund të thuhet se ... Read More

Prashikimi i motit në Kosovë

13/12/2018

Në aspektin termik vendi ynë mbetet ndërmjet masave të ftohta ajrore në veri të rajonit dhe atyre më të ngrohta që po depërtojnë nga Mesdheu. ... Read More

Meta: Rajoni ynë ka kaluar shumë vështirësi

23/11/2018

23 Nëntor 2018 / 11:33 “Rajoni ynë ka kaluar shumë vështirësi dhe sfida, është koha për shumë bashkëpunim, respekt reciprok, bashkëjetesë dhe mirëkuptim. Respektimi i ... Read More

Gjashtë situata në të cilat duhet patjetër të shtoni marrjen e kripës, sepse mund t’jua shpëtojë jetën

06/11/2018

Disa aktivitete dhe gjendje të organizmit thjesht kërkojnë që të shtoni marrjen e kripës. Ushqimi ynë vetvetiu përmban sasi të mëdha kripe, sepse shpesh priremi ... Read More

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian U-23

03/11/2018

Akil Gjakova është i artë në Kampionatin Evropian U-23. Xhudisti ynë vazhdoi formën e mirë të shfaqur këtë vit, duke u shpallur kampion i evropianit, ... Read More

Parashikimi i motit për fundjavë

02/11/2018

Në fundjavë mbetet mot i ngrohtë, me vranësira dhe diell 2.11.2018 – Edhe ditëve të fundjavës rajoni ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike si ... Read More

Nesër diell, të hënën pritet mot me shi

28/10/2018

Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull ciklonike do të depërtojë deri ... Read More

Pacolli: Gjermania përkahëse e Kosovës në liberalizmin e vizave dhe INTERPOL

22/10/2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka deklaruar se vendi ynë duhet t’i intensifikojë raportet e shkëlqyera me aleatin historik Gjermaninë, në ... Read More

Thaçi: Kosova nuk guxon të marrë përgjegjësinë e bojkotit të dialogut

22/10/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka porositur se vendi ynë nuk guxon të marrë përgjegjësinë e bojkotit të dialogut në Bruksel, duke thënë se duhet ... Read More

Haradinaj: Sot përmbyllëm një borxh që ua kemi pasur të rënëve për liri

05/10/2018

Populli ynë i ka shumë borxh dëshmorëve, por një varr të dinjitetshëm ia kemi borxh çdo qytetari tonë që ka rënë për liri dhe sot, ... Read More

Deri në fundjavë mot stabil në Kosovë

04/10/2018

Vendi ynë vazhdon edhe më tutje të mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Pas kalimit të një frontit të ftohtë gjatë mbrëmjes ... Read More