Tag: York

Pas akuzave se do përjashtohen nga Liga e Kampionëve, reagon Man City

16/05/2019

11:40 | 16 Maj 2019 11:40 | 16 Maj 2019 New York Times ka publikuar një artikull ku raporton se UEFA do të përjashtojë Manchester ... Read More

Adelina Emini takohet me Fadil Berishën në New York, realizon fotosesionin përrallor 

18/04/2019

Adelina Emini takohet me Fadil Berishën në New York, realizon fotosesionin përrallor  Adelina e ka realizuar fotosesionin përrallor me Fadil Berishën. Këngëtarja e njohur shqiptare, ... Read More

Kosova, me sytë nga turizmi – operatorët e huaj duan ta përfshijnë në guidat e Ballkanit (Video)

14/04/2019

Që prej vitit 2011, kur prestigjiozja “New York Times” e përshiu Kosovën ndër 41 vendet që duhen vizituar, duket se sektori i turizmit në Kosovë ... Read More

New York Times shkruajti për të, Gashi reagon sërish

09/04/2019

Gashi ka reaguar sërish pas artikullit për të, të prestigjiozes "New York Times". Disa vjet më parë, reperi në rritje ishte një kujdestar. Tani ai ... Read More

“New York Times” i kushton artikull reperit të njohur shqiptar

08/04/2019

Prestigjiozja "New York Times" ka shkruar për reperin Gashi. Reper shqiptar Gashi, përmes një postimi në Instagram, ka njoftuar lidhur me artikullin që u shkrua ... Read More

Parabolë e “Panenka”, spanjolli çmend shokët e skuadrës me golat e tij në debutim

30/03/2019

Alejandro Pozuelo ka shkëlqyer në fitoren prej 4-0 të Torontos ndaj New York City, ai shënoi dy gola dhe dhuroi edhe një asist.Toronto ka marrë ... Read More

New York shpall gjendje emergjente pas shpërthimit të fruthit

27/03/2019

Një distrikt në New York ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme pas një shpërthimi të rëndë të fruthit. Rockland County, në veri të qytetit të New ... Read More

Shtriu këmbët në karrige dhe refuzonte t’i largonte, udhëtari tjetër i dha një mësim të mirë (Video)

17/03/2019

Gjatë udhëtimit me tren nëpër New York, një fëmijë që mbështeti kokën te nëna, shtriu këmbët dhe zuri tri karrige. Udhëtari tjetër që mbeti në ... Read More

Asociacioni i Konsujve të Huaj në New York nderon doktoreshën Zana Dobroshi (Foto)

17/03/2019

Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Asociacioni i Konsujve të Huaj në New York (SOFC), organizoi me korpusin diplomatik të konsujve nga mbarë bota, ... Read More

“Motrat Qiriazi”, grumbulluan fonde për Muzeun hebraik në Prizren

04/03/2019

13 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Organizata shqiptaro-amerikane e grave “Motrat Qiriazi”, ka mbledhur dhe nderuar në New York, disa aktivistë dhe donator ... Read More

New York, Denver dhe Toronto me fitore të reja në NBA

27/02/2019

Mbrëmë janë zhvilluar tre ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. New York Knicks, Denver Nuggets dhe Toronto Raptors kanë shënuar fitoret ... Read More

Komuniteti shqiptar në Amerikë ndihmon nënat gjakovare

18/02/2019

Me rastin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në New York u organizua një mbrëmje e madhe, e cila përpos që ishte ... Read More