Tag: “Youtube”

Gjobë 100 milionë euro për YouTube

22/07/2019

Gjiganti YouTube rrezikon një gjobë prej 100 milionë dollarësh për shkeljen e privatësisë ndaj të miturve. Mediat amerikane shkruajnë se departamenti i drejtësisë ka kryer ... Read More

YouTube ndryshime të reja në sistemin e mbrojtjes dhe deklarimit të të drejtave të autorit

11/07/2019

Ndërsa YouTube është shumë larg të qënurit perfekt, është përdorur shumë herë për të abuzuar dhe manipuluar krijuesit. Kompania zbuloi ndryshime tek ky sistem që ... Read More

Facebook dhe YouTube ndërmarrin masa kundër kurimeve të pakonfirmuara shkencërisht

08/07/2019

Facebook dhe YouTube po ndërmarrin fushatën kundër kurimeve nga kanceri deri tek obeziteti, që rezultojnë pa asnjë konfirmim shkencor të efektivitetit të tyre, njofton “Wall ... Read More

YouTube iu mundëson shfrytëzuesve, më shumë kontroll mbi materialet që i shikojnë (Foto)

26/06/2019

Në mënyrë që të ndalojë përmbajtjen e dëmshme, në algoritmit që rekomandon video të ndryshme, YouTube ka bërë disa ndryshime shumë të mira. Me anë ... Read More

iPhone 11 shfaqet në videon konceptuale (Video)

24/05/2019

Një video e re e publikuar kohët e fundit nga një kanal në YouTube, i quajtur Techy Paradise, bën një punë të mirë për të ... Read More

Seveni e quan Noizyn ‘bërllok’ pasi e fshiu duetin “Si me kon zezake”

22/04/2019

Seven Saraçi ka reaguar ashpër ndaj Noizyt, i cili e ka fshirë nga kanali YouTube këngën që e kishin bashkë. Seven Saraçi përmes rrjeteve sociale ... Read More

On Records kthen përkohësisht në Youtube këngët e Mozzik dhe Getinjos

18/04/2019

Hitet e Mozzik dhe Getinjos janë kthyer në Youtube por përkohësisht. Reperët Mozzik dhe Getinjo karrierën muzikore e nisën me projektet e suksesshme që ishin ... Read More

Youtube ndalon komentet në videot për fëmijë (Foto)

01/03/2019

Në përpjekje që të mbrojë sa më shumë fëmijët dhe familjet, Youtube kërkon të ndalojë shkëmbimin e komenteve nga shfrytëzuesit nën 18-vjeçarë. Shumë brende ndaluan ... Read More

Episodi i 158 i”O Sa Mirë”: Xhesika sërish merr gjithë vëmendjen

10/02/2019

Për shikuesit e shumtë të serialit “O Sa Mirë”, në kanalin zyrtar në YouTube, është publikuar episodi i 158 me radhë. Në fillim të episodit ... Read More

Apple shfaq listën e aplikacioneve më të famshme për 2018

04/12/2018

YouTube tani mund të shtojë “aplikacioni më i famshëm për iPhone për vitin 2018” në listën e arritjeve. Apple lëshoi listat e tyre për aplikacionet ... Read More

Pretendojnë se gjetën ‘burimet jashtëtokësore të vetëtimave’, të tjerët mendojnë se janë vetëm papastërti në lentën e kamerës (Video)

26/11/2018

Kanali në Youtube që merret me teori konspirative, UFO Today ka shpërndarë një video, ku pretendon se ka gjetur trekëndëshat, sipas të cilëve janë ‘burimet ... Read More

Episodi i 151-të i “O Sa Mirë”, telashet për disa nga protagonistët nuk kanë të ndalur

25/11/2018

Në kanalin zyrtar të “O Sa Mirë” në YouTube është publikuar episodi i 151-të me radhë i hit-serialit televiziv. Derisa vazhdojnë problemet në drejtimin e ... Read More