Tag: Zaev

Presidenti në Kuvend, partitë të ndara në qëndrime

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:56:26+02:00 Ideja e kryeministrit Zaev që në rast mos-arritjes së censusit, presidenti të zgjidhet në parlament ose të hiqet censusi, kundërshtohet ashpër nga kreu ... Read More

Zaev: Në raundin e dyte vendosin qytetaret, jo partitë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T22:00:03+02:00 Zoran Zaev i ftuar në emisionin “Rruga drejt”, tha se ai pret një mbështetje të gjerë nga shqiptarët, sidomos në raundin e dytë ... Read More

Zaev tregon se kur do të bëhet rroga mesatare 500 euro

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T21:45:11+02:00 Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në Alsat, tha se qeveria e tij po bën çdo gjë për ... Read More

Zaev: Presidenti të zgjidhet nga Kuvendi, paratë e fushatës të shkojnë te qytetarët

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:52:55+02:00 Kryeministri Zoran Zaev tha se nëse dështojnë zgjedhjet presindeciale do të inciohen ndryshime kushtetuese me qëllim që presidenti të zgjidhjet në kuvend ose ... Read More

Zaev: S`jam Tito, jam Zoran Zaev nga fshati Murtino

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T14:17:36+02:00 I pyetur nga gazetarët për krahasimin e kryeministrit Zoran Zaev me Josip Broz Titon, drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport, Darko Kaevski ... Read More

Zaev: Ivanov nuk mund të fal, Neni 11 nga Ligji për falje nuk ekziston

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T13:52:13+02:00 Kryeministri Zoran Zaev i pyetur rreth faljes eventualë të të dënuarve në rastin e “27 prillit”, nga ana e presidentit të shtetit Gjorge ... Read More

VMRO-ja demanton se janë pranuar një pjesë e vërejtjeve për Ligjin e Prokurorisë

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T20:02:19+02:00 VMRO-DPNE-ja ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev, i cili sot tha se janë pranuar një pjesë e vërejtjeve të VMRO-DPMNE-së lidhur ... Read More

Ligji për Prokurorinë, Zaev: Nesër vazhdojnë bisedimet e grupeve të punës

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T14:33:56+02:00 Kryeministri Zoran Zaev, shpreson se grupet e punës rreth Ligjit për Prokurorinë Publike do të arrijnë të gjejnë një gjuhë të përbashkët dhe ... Read More

Ka përparim në bisedimet për Ligjin mbi Prokurorinë Publike

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T12:28:32+02:00 Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se grupet e punës kanë përafruar qëndrimet mbi propozim Ligjin për Prokurori Publike. Sipas tij, nëse bisedimet vazhdojnë në ... Read More

Bisedë telefonike Zaev-Merkel: Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës është lajm i mirë për Evropën

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T16:32:51+02:00 Të mërkurën më 3 prill, kryeministri Zaev zhvilloi bisedë telefonike me Kancelaren Merkel. Gjatë bisedës u konfirmua që vizita e kryeministrit grek Cipras ... Read More

Nënshkruhen më shumë marrëveshje për bashkëpunim bilateral mes Shkupit dhe Athinës

02/04/2019

S A 2019-04-02T13:59:52+02:00 Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras dhe ministra të dy qeverive sot në ... Read More

Në Qeveri takim Zaev – Cipras

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T12:40:13+02:00 Në Qeveri në vijim e sipër janë bisedat e kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit grek Aleksis Cipras i cili sot po qëndron për ... Read More