Tag: “Zahir

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

19/05/2019

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale ... Read More

Arbëreshët parakalojnë sonte në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ me veshje tradicionale

04/05/2019

Në kuadër të organizimit të Ministrisë së Diasporës për “Ditët e Arbëreshëve” sonte në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në kryeqytet do të mbahet një koncert. Fillimisht ... Read More

Haradinaj nderon dëshmorët e Prishtinës

18/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit, dhe të varrezat e dëshmorëve në Velani, transmeton Telegrafi. Ai, ka thënë ... Read More

Llapi ndalet nga Ballkani

16/03/2019

Llapi dhe Ballkani kanë ndarë pikët në stadiumin Zahir Pajaziti pasi kanë luajtur baras 1-1. Ballkani e nisi më mirë ndeshjen dhe vetëm pas pesë ... Read More

Shefi i UNMIK-ut kërkon zgjidhje nga Kosova dhe Serbia, për vazhdimin e dialogut

07/02/2019

Në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin ka raportuar në lidhje me gjendjen në Kosovë, dhe raportet me shtetin serb. Tanin ... Read More

Bashkëluftëtari i Pajazitit: Vrasjen e Zahirit e ndihmuan njerëzit e tij (Video)

31/01/2019

Muaj më parë bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Fadli Begu pati rrëfyer në RTV Dukagjini, për aktivitetin e heroit, ku ndër të tjera tha se vrasjen ... Read More

Thaçi flet për takimin me liderët dhe ambasadorin amerikan: Nuk ka individ e as agjendë ditore që sfidon partneritetin me SHBA-të

31/01/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ka folur për takimin e sotëm me liderët politik në vend, Ramush ... Read More

Selimi: Duhet të hetohet mbi vrasjen e heronjve Pajaziti, Zejnullahu e Hoxha

30/01/2019

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se rasti i vrasjes së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës do të duhej të hetohej ... Read More

Familja Knushi fal gjakun e djalit në praninë e Haradinajt

30/01/2019

Në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu një familje ka vendosur që të fal ... Read More