Tag: zakonshëm

Perimja që përmirëson shikimin, ju bën të humbni peshë dhe jo vetëm

15/07/2019

Panxhari është një përbërës i zakonshëm në shumë gatime, nga sallatat te supa. Është shumë i mirë dhe është një burim i madh ushqyesish: nga ... Read More

Universiteti i Hawait i bëjnë analizë salsiçeve, rezultatet dalin të tmerrshme

27/06/2019

Njihen më shumë se 200 lloje kanceresh, ku më të zakonshëm janë ai i lëkurës, mushkërive dhe gjirit.Ushqimi është thelbësor në parandalimin e kancerit. Por, ... Read More

Si të hiqni strijat njëherë e mirë vetëm me qumësht!

19/06/2019

Strijat, një problem i zakonshëm i lëkurës shfaqen në pjesë të ndryshme të trupit. Ato lidhen me ndryshimet hormonale, mungesën e vlerave ushqyese dhe sasinë ... Read More

12 njerëzit më të pazakontë në botë [Foto]

04/06/2019

Bota është një vend i madh dhe i mrekullueshëm me mbi 8 miliardë njerëz të zakonshëm, jashtëzakonshëm, por edhe të… pazakontë. Nga më i gjati ... Read More

Puthjet franceze mund të jenë shkaktarë të gonorresë në fyt

13/05/2019

Gonorreja është infeksioni i dytë më i zakonshëm bakterial që transmetohet seksualisht. Por, pavarësisht supozimeve se mund të bartet vetëm përmes kontaktit gjenital, hulumtimet e ... Read More

Kremi kundër diellit i rrezikshëm

10/05/2019

U desh vetëm një ditë përdorimi për disa përbërës të zakonshëm të kremit kundër diellit për të hyrë në qarkullimin e gjakut në nivele të ... Read More

Horsenation: 600 kilometra mbi kuaj përmes bukurive të Shqipërisë

04/05/2019

Çfarë ndodh kur dy kalërues të zakonshëm vendosin të përshkojnë 600 kilometra mbi kalë nëpër një prej vendeve më pak të njohura të Evropës? Njihuni ... Read More

Ariu në Kaçanik dëmton bletët, banorët ndihen të rrezikuar (Video)

16/04/2019

Në fshatin Gjurgjedell të Kaçanikut, banorët kanë një hall jo të zakonshëm. Një ari po u shkakton dëme, dhe po ndihen të rrezikuar se mund ... Read More

Çfarë është sëmundja e Parkinsonit, cilat janë simptomat dhe si mund të trajtohet?

10/04/2019

Sëmundja e Parkinsonit është çrregullimi i dytë më i zakonshëm neurodegjenerues në botë, menjëherë pas Alzheimerit. Ndonëse nuk dihet saktë se përse njerëzit e zhvillojnë ... Read More

Uiski ju ndihmon t’i largoni simptomat e gripit

18/02/2019

Gripat e zakonshëm janë të pakënaqshëm dhe shpeshherë shpijnë në simptoma të mërzitshme të cilat ju pengojnë në aktivitetet e jetës së përditshme. Simptomat e ... Read More

Era e pakëndshme e gojës: Top këshillat për ta mbajtur gojën të freskët

15/02/2019

Era e keqe e gojës, njohur ndryshe në mjekësi si halotisis, është problem shumë i zakonshëm të cilin e përjetojnë një pjesë e madhe e ... Read More

Thartira në lukth luftohet me ushqimet e duhura

03/02/2019

Një çrregullim shumë i zakonshëm që mund të zgjidhet në sajë të të ushqyerit! Këtu janë ushqimet anti-acid që duhet të përfshihen në dietën tuaj! ... Read More