Tag: zakonshme

Pse keni ftohtë gjatë gjithë kohës dhe si ta ndaloni këtë gjë?

05/10/2019

Situatë e zakonshme: Kolegu juaj ndez kondicionerin për t’u freskuar dhe ju po dridheni nga i ftohti duke dëshiruar të ishit në shtëpi nën batanijen ... Read More

Kjo është simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë

30/09/2019

Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe ... Read More

Pse aeroplanët fluturojnë në lartësi prej 11.000 metrave?

20/09/2019

Është një situatë e zakonshme për ata që udhëtojnë shpesh me aeroplan. E lidhni rripin e sigurimit, i dëgjoni udhëzimet e sigurisë para fluturimit dhe ... Read More

Gabimet e tmerrshme që i bëjmë me flokë

07/09/2019

Flokët mund të i mbani edhe duke mos përdorur shumë produkte.Zakonisht gabimet më të zakonshme që i bëjmë për flokë është se duke u munduar ... Read More

Ja pse duhet t’i hani 3 kivi në ditë

05/09/2019

Hipertensioni (presioni i lartë i gjakut) është një sëmundje e zakonshme dhe mund të jetë shumë e rrezikshme për shkak se çon në rritje të ... Read More

Këshilla për meshkujt se si të parandaloni rënien e flokëve

16/08/2019

Humbja e flokëve është njëra prej problemeve më të zakonshme në mbarë botën dhe që prek 1/3 e popullsisë në botë. Është një fenomen natyror: ... Read More

A ju kanë mbetur shenja pas puçrrave? Eliminoni me këto metoda

14/08/2019

Një nga problemet më të zakonshme me lëkurën si tek femrat ashtu edhe tek meshkujt janë njollat që mbesin nga puçrrat.Sipas ekspertëve është shumë më ... Read More

Ushqimet që duhet t’i konsumoni nëse vuani nga ankthi

08/08/2019

Ankthi është një nga sëmundjet më të zakonshme dhe të përhapura në ditët e sotme, pavarësisht se një pjesë e madhe e njerëzve nuk preferojnë ... Read More

Veproni kështu, parandaloni kancerin e zorrës së trashë

15/07/2019

Kanceri i zorrës së trashë është një nga llojet më të zakonshme të kancerit. Edhe pse jo aq vdekjeprurëse si të tjerët, është ende i ... Read More

Virusi i ftohjes, mund ta trajtojë kancerin e fshikëzës

05/07/2019

Ftohja e zakonshme mund të përdoret një ditë për të kuruar kancerin e fshikëzës, sugjeron hulumtimiNjë studim zbuloi se një lloj virusi i të ftohurit, ... Read More

Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni

18/06/2019

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen.Ndërsa shumica e njerëzve që ... Read More

Hakerat mund të marrin fjalëkalimin tuaj duke dëgjuar se si i shtypni shkronjat

06/06/2019

Fjalëkalimi juaj mund të vjedhet në mënyra të ndryshme. Mënyra më e zakonshme është kur përdorni një fjalëkalim shumë të lehtë për të qëlluar, për ... Read More