Tag: zbatuar

​Mbyllen katër lokale të natës në Pejë, një person i arrestuar

12/05/2019

Policia e Kosovës mbrëmë në zonën e Pejës ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’, me ç’rast ka mbyllur katër lokale të ... Read More

KFOR-i zgjodhi Ferizajn për operacionin “Shpata e Argjendtë”

25/04/2019

Ferizaj përgjatë tri ditëve ishte qendër në të cilën është zbatuar operacioni i simuluar i titulluar “Shpata e Argjendtë”. Ky operacion është organizuar nga KFOR-i, ... Read More

Policia aksion në Klinë, mbyllet një lokal dhe shoqërohen në polici 12 shtetase të huaja

19/04/2019

Me datën 18 prill 2019, në zonën e Klinës, Policia ka zbatuar planin operativ të koduar ‘Kontrollimi i lokaleve 2019’. “Njësia e Hetimeve, Stacioni Policor ... Read More

Barnatoret e komunës së Drenasit duhet të respektojnë rregulloren komunale e cila është në fuqi

29/03/2019

Komuna e Drenasit, ka njoftuar se barnatoret e kësaj komune duhet zbatuar orarin sipas vendimit të Kuvendit të Drenasit të datës 31 janar 2019. Në ... Read More

Osmani: Shqiptarët votuan më shumë se në zgjedhje

01/10/2018

1 Tetor 2018 / 16:10 Institucionet kanë legjitimitet për të zbatuar marrëveshjen me Greqinë. Shumica dërrmuese e qytetarëve që votuan në referendum kërkojnë anëtarësimin e ... Read More