Tag: zbuluar

Në pritje të ëmbël, Jonida Vokshi zbulon gjininë e fëmijës

28/03/2020

Moderatorja e dashur për publikun, Jonida Vokshi ka zbuluar mbrëmjen e djeshme në “Top Talent” gjininë e fëmijës së parë që pret të vijë në ... Read More

Gjeologët zbulojnë fragmentin e humbur të kontinentit të lashtë të mbushur me diamantë

24/03/2020

Mostra shkëmbore të veshura me diamantë janë zbuluar së fundmi në një ishull verior kanadez, të cilat mund të plotësojnë zinxhirn e njohurive për një ... Read More

Video/ Rudina Dembacaj tregon marrëdhënien e veçantë që ka me vajzën e Mark Frrokut

12/03/2020

Moderatorja dhe aktorja e njohur e humorit, Rudina Dembacaj ka zbuluar marrëdhënien që ka me vajzën e Mark Frrokut. Në një video të postuar në ... Read More

I dashuruar me një personazh VIP/ Mateus Frroku: Prej kohësh jam në një lidhje

12/03/2020

Mateus Frroku ka zbuluar se prej kohësh është në një lidhje dashurie. I ftuar në “Glamour Zone”, Frroku pranoi se është në një lidhje dashurie, ... Read More

“Mos u vono të nxitosh shpirti im”/ Klea Huta poston foto me barkun e rrumbullakosur

07/03/2020

Klea Huta ka zbuluar më në fund foto me barkun e rrumbullakosur. Aktorja ka postuar një foto në Instagram ku shfaqet e shtrirë, veshur me ... Read More

Me ndihmën e dronit u zbulua shpella me trupat e 72 anëtarëve të një fisi të zhdukur para 1,000 vitesh

24/02/2020

Arkeologët amatorë, e kanë zbuluar me ndihmën e dronit, një shpellë të lashtë në ishullin Gran Canria të Spanjës, ku ndodhen mbetjet e trupave të ... Read More

Avokado, burimi i 11 vitaminave dhe 17 mineraleve

24/02/2020

Shkencëtarët kanë zbuluar që avokado përmban të paktën 11 vitamina dhe 17 minerale duke e cilësuar atë si frutin më plotësues të nevojave ushqimore të ... Read More

Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

22/02/2020

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato. Një ... Read More

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse vuani nga diabeti

20/02/2020

Shkencëtarët kanë zbuluar listën e 10 ushqimeve të rëndësishme që përmirësojnë shëndetin e njerëzve që vuajnë nga diabeti. Përzgjedhja e ushqimeve të shëndetshme që ndihmojnë ... Read More

“Jetën private e kam mbajtur shumë për vete”, habit ish-missi: Jam e martuar, kam 2 fëmijë

16/02/2020

Ish-missi, Silvana Bushati e ftuar në “Ftesë në 5”, ka zbuluar një të fshehtë nga jeta e saj private. Silavana ka treguar se është shfaqur ... Read More

Zaimina Vasjari zbulon planet e saj, nga dasma te zgjerimi i familjes

02/02/2020

Zaimina Vasjari e ftuar në emisionin “Prive.al”, ka zbuluar më shumë për jetën e saj personale, zgjerimin e familjes dhe dasmën. E pyetur  nëse ka ... Read More

Ermal Mamaqi heq dorë nga ekrani: Personazhi im u konsumua

30/01/2020

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Soiree”. Duke zbuluar detaje nga filmi më “I Love Tropoja”, Ermali duket se ka ... Read More