Tag: zbuluar

Kukulla që po tmerron një familje, e hodhën dy herë në plehra dhe ajo u kthye përsëri

16/01/2020

Një nënë ka zbuluar se familja e saj nuk mund të shpëtoj nga një kukull  Elsa që vazhdon të shfaqet në shtëpinë e tyre pasi ... Read More

Bes Kallaku tregon rrogën që merrte në ‘Portokalli’: Shkonte mbi…

06/01/2020

I ftuar në emisionin “Treshat´´, aktori i dashur për publikun Bes Kallaku ka zbuluar për herë të parë rrogën që merrte në “Portokalli´´. Besi tregoi ... Read More

Shtatë këshillat për largim të akneve dhe problemeve tjera të lëkurës

03/01/2020

Deri sot, askush nuk ka zbuluar ilaçin universal për të shëruar lëkurën tuaj një herë e përgjithmonë.Statistikat tregojnë se 95% e të gjithë njerëzve në ... Read More

Ferdinand identifikon tri transferimet që duhet t’i bëjë Man United

03/01/2020

15:46 | 3 Janar 2020 15:46 | 3 Janar 2020 Ikona e Manchester United, Rio Ferdinand, ka zbuluar emrat e tre lojtarëve që Manchester United ... Read More

Zbulohet ilaç i ri kundër parkinsonit, alzheimerit dhe depresionit

28/12/2019

Shkencëtarët turq kanë zbuluar një ilaç që redukton efektet negative të një numri sëmundjesh siç janë ato të Parkinsonit, Alzheimerit dhe depresionit.Një ekip ekspertësh nga ... Read More

Studimi që zbulon diçka jo të mirë për personat e lindur në pranverë dhe verë

20/12/2019

Një studim i bërë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka zbuluar se personat e lindur në pranverë dhe verë kanë mundësi më të lartë ... Read More

Miqtë e ngushtë janë më të rëndësishëm për lumturinë sesa paraja apo suksesi

19/12/2019

Një studim 80-vjeçar i Harvardit ka zbuluar se miqtë e mirë janë më të rëndësishëm për lumturinë sesa paraja apo suksesi. Studimi – i cili ... Read More

38 -vjeçarja bën ndryshimin drastik, humbi 96 kilogramë

18/12/2019

Një grua 38-vjeçare nga Princes Risborough, në Buckinghamshire, ka zbuluar se si ka rënë në 96 kilogramë dhe pas këtij ndryshimi as mamaja e saj ... Read More

Merimanga helmuese që po futet në rroba dhe mobile

16/12/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar një specie të merimangës me helm aq të fuqishëm sa ajo e shkatërron mishin e njeriut me një kafshim të vetëm. Si ... Read More

A mund ta shërojë kancerin helmi vdekjeprurës i një lloj merimange në Australi?

16/12/2019

Ky hulumtim tregon se është zbuluar se helmet nga merimangat vdekjeprurëse australiane, mund të vrasin qelizat melanoma, kështu duke e lënë lëkurën totalisht të padëmtuar. ... Read More

Nëse flini mbi nëntë orë, rritet rreziku nga paraliza

12/12/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar se më shumë se nëntë orë gjumë gjatë natës dhe 90 minuta dremitje gjatë ditës rrit rrezikun nga paraliza.Rezultatet e këtij studimi ... Read More

Laptopët LG 2020 Gram bëhen me procesorë të gjeneratës së 10-të Ice Lake

12/12/2019

LG ka zbuluar versionet e laptopëve Gram për 2020 dhe formacioni i ri përfshin modele 17, 15 dhe 14 inç, si dhe një konvertibël 2-në-1. ... Read More